Pazar, Mayıs 19, 2024

Davetlisiniz: İklim Yorgunluğu: Güçsüzlüğü Değişime Nasıl Dönüştürürsünüz? Webinarı

Tarih ve Saat: 22 Haz 2023 21:00 İstanbul saatiyle

‘Power to the People’ tarafından bir web semineri.

Endişe, çaresizlik, inkar… insanlar sürekli artan iklim felaketi olasılıklarına farklı tepkiler veriyor. Onlarca yıldır hareketler, bu duyguları siyasi olarak harekete geçiren stratejileri tartıştı: yorgunluğu aktivizme ve doğrudan eylemlere dönüştürmek. Extinction Rebellion, Just Stop Oil ve Letzte Generation gibi gruplar, mevcut iklim aktivizmi araç setinin hem potansiyelini hem de sınırlarını gösterdi.

Gerçekten de adil, güçlü ve kapsayıcı bir iklim eylemine giden yol, kendini güçsüz hisseden birçok kişi için engellerle dolu. Baskı şiddetli ve büyüyor, genellikle hükümetler ve benzer şekilde sona eren fosil yakıt çağının savunucuları tarafından körükleniyor. İklim aciliyeti kulaklarımıza her zamankinden daha tiz bir şekilde ıslık çalarken, güçsüzlüğü anlamlı bir değişime nasıl dönüştüreceğimizi hayal etmek için bir araya gelmeliyiz.

Bu iddialı amacın ardından, Power of People grubu, 22 ve 29 Haziran 2023 tarihlerinde çok dilli iki sanal etkinlik düzenler. Tüm Avrupa’daki vatandaşları, aktivistleri ve karar vericileri davet eder.

İlk etkinlikte, ikinci etkinlik için ortak bir zemin oluşturmak amacıyla hareketler, bilim, siyaset ve sivil toplumdan etkili konuşmacıları farklı bakış açılarını dinlemeye ve öğrenmeye davet ediyoruz.

İkinci etkinlikte, insanların duygularını ve kişisel deneyimlerini paylaşmaları, birbirlerini güçlendirmeleri ve birlikte büyümeleri için demokratik, ulusötesi bir alan yaratmak istiyoruz.

Spesifik olarak, bu iki olay şunlardır:

22 Haziran 2023: Sahneyi hazırlayan perspektifler paneli (Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca çevirilerle birlikte)
29 Haziran 2023: Herkesin paylaşmak, güçlenmek ve büyümek için alana sahip olması için küçük ara grupları.

Herkesi bize katılmaya davet ediyoruz!

Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz