Salı, Mayıs 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Davetlisiniz: Sürdürülebilir Yeraltı Suyu Yönetimi Eğitimi

Sivil Yaşam Derneği, 2013 yılında Bursa’da kurulmuş olup, gençlerin kişisel becerilerini ve liderlik yeteneklerini geliştirerek, sorunlarını karar alıcılara iletmeyi ve karar alma süreçlerine aktif katılımlarını teşvik etmeyi amaçlayan bir gençlik derneğidir. Sivil Yaşam Derneği, kuruluşundan itibaren apolitik bir yaklaşımla gençlere yönelik tamamen bilimsel ve kanıta dayalı bir platform sunar.

 

Türkiye genelinde yerel ve ulusal düzeyde faaliyet gösteren kurullarıyla gençlik politikası alanında etkinlikler düzenler. Avrupa Komisyonu Gençlik Çalışma Grubu ve Avrupa Gençlik Forumu tarafından da referans alınan altı çalışma alanında düzenli bilimsel çalışmalar yürütür. Dernek, 16-29 yaş aralığındaki gençleri kapsayan bir yapıya sahiptir ve bu yaş aralığında yer alan bireylerin katılımıyla yönetilir. Temel amaçları gençlerin sorunlarını iletmek, liderlik yeteneklerini geliştirmek ve karar alma süreçlerine katılımlarını artırmaktır. Türkiye’de genç nüfusun %20’sini oluşturan 15-24 yaş aralığındaki gençlerin perspektifini ve ihtiyaçlarını ön plana çıkarmayı hedefler. Dernek, nitelikli gençlerin yetiştirilmesi ve daha etkin gençlik politikalarının oluşturulması için çalışır. Sivil Yaşam Derneği, siyasetten uzak yapısı, bilimsel ve kanıta dayalı uygulamalar yürütmesi, odak noktasına her daim gençleri koyması ve gerçekçi hedefler doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarıyla kurulduğu günden bu yana gençlik alanına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

SİYAMDER bu altı farklı çalışma alanından Çevre ve Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu ile faaliyet göstererek gençleri bilinçlendirme ve çevresel sorunlara çözüm bulma konusunda destek sağlar. Çevre ve Sürdürülebilirlik Çalışma Grubunun yeni projesi ‘Sürdürülebilir Eğitim Serisi (SES)’ bu amaca hizmet eden ve gün geçtikçe yeni konuklar ve yeni başlıklar ile gençlere ulaşmaya çalışan bir faaliyet olarak başlatılmıştır. Seri online eğitimler şeklinde sürdürülmektedir.

 

İlki 30 Mart tarihinde ‘Döngüsel Ekonomide Üretim ve Tüketim’ başlığı ile, ikincisi ise 3 Nisan 2024 tarihinde gençlere ulaşmış ve başarılı geçmiştir. Eğitim Serimizin üçüncü eğitimi 24 Nisan tarihinde Doç. Dr. Şebnem Arslan ile ‘Sürdürülebilir Yeraltı Suyu Yönetimi’ eğitimidir.

 

Su Dolu Bir Maceraya Hazır mısınız?

 

Bu eşsiz fırsatı kaçırmayın! Yeraltı suyu yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak ve sürdürülebilirlik üzerine derinlemesine bir bakış açısı kazanmak için bize katılın.

 

Eğitimimizde;

  • Küresel Su Döngüsü,
  • Yeraltı Sularının Önemi,
  • Akiferlerin Verim Kavramları,
  • Sürdürülebilir Yeraltı Suyu Yönetimi: Ne Zaman, Nasıl? Engeller, İhtiyaçlar,
  • Örnek Çalışma: Ergene Havzası konuları alanında uzman eğitmenimiz Sayın Doç. Dr. Şebnem Arslan tarafından aktarılacaktır. Sizleri de aramıza bekliyoruz!

 

Tarih: 24 Nisan Çarşamba     

Saat: 20.30

Yer: Çevrimiçi (Zoom)

 

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -