Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Digital Culture Ideathon: Fikir Atölyesi’ne Başvurular Başladı

Bilkent Cyberpark, 19 – 20 Kasım 2022 tarihlerinde Dijital Kültürel Girişimcilik ile ilgili fikirleri geliştirmeye yönelik Fikir Atölyesi düzenliyor. 18 – 29 yaş arası gençlerin katılımı ile gerçekleşmesi planlanan etkinliğe NFT ,oyun, animasyon, sinema odak alanlarında yaratıcı fikri olan ekipler başvuru yapabilir.

Bilkent Cyberpark 19 – 20 Kasım 2022 tarihlerinde Ankara Teknoloji Köprüsü Kuluçka Merkezi’nde Digital Culture Ideathon: Fikir Atölyesi etkinliği gerçekleştiriyor.

Digital Culture Ideathon: Fikir Atölyesi, girişimcilik ekosisteminde son dönemlerde ivme yakalayan ve özellikle uluslararası yaratıcı kültür endüstrilerinde öne çıkmış pazarda genç girişimciler için kariyer hedeflerinde kendilerini geliştirebilecekleri bir alan haline gelen Dijital Kültürel Girişimciliği yaygınlaştırmak ve genç nesillere aktarmak amacıyla düzenleniyor.

18 – 29 yaş arası gençlerin katılımı ile gerçekleşmesi planlanan etkinlikte NFT, oyun, animasyon, sinema odak alanlarında yaratıcı fikri olan ekiplerin başvuruları kabul edilecek. 36 saat sürecek etkinlikte katılımcılar eğitim ve mentorluk ile desteklenerek, fikirlerini geliştirmelerinin sağlanması, ağ geliştirme ortamı yaratılarak programın verimli, etkileşimli ve eğlenceli hale getirilmesi amaçlanıyor.

Etkinlik sonunda gerçekleştirilecek jüri değerlendirilmesi ile seçilen ekiplere Ankara Teknoloji Köprüsü’nde ofis ödülleri ve fikirlerinin gelişiminde motivasyon sağlayacak para ödülleri verilecek.

Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz