Cuma, Nisan 12, 2024

Dünya Bankası Genç Profesyoneller Programı Başvuru Çağrısı

WBG YPP, Dünya Bankası Grubunda heyecan verici bir kariyer için bir başlangıç noktasıdır. Genç Profesyoneller, Dünya Bankası, IFC ve MIGA ile ilgili çeşitli akademik ve profesyonel geçmişlere sahip dünyanın dört bir yanından işe alınır. Uluslararası gelişime, lisansüstü eğitime, ilgili mesleki deneyime tutku duyan ve kurumlarımızda etkili liderlik rollerine dönüşme potansiyeli gösteren adaylar arıyoruz.

PROGRAM GÜNCELLEMESİ: Dünya Bankası ve IFC, ilgili Genç Profesyoneller Programlarını tek bir Dünya Bankası Grubu Genç Profesyoneller Programında (WBG YPP) birleştirmiştir.

Program şimdi üç kurum (Dünya Bankası, IFC ve MIGA) adına üye alıyor. Önceki programların zengin mirasına dayanan WBG YPP, kalkınma sorunlarına yönelik ortak WBG çözümleri konusunda kurumlarımızda etkili bir şekilde işbirliği yapmak için geleceğin liderlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Genç Profesyoneller, Dünya Bankası Grubu üyesi ülkelerin ve faaliyet gösterdikleri ülkelerin vatandaşları yerine dünyanın dört bir yanından işe alınır. Farklı profesyonel, akademik ve kültürel geçmişlere sahip tüm nitelikli bireylerin başvurmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

PROGRAM

WBG YPP, Dünya Bankası, IFC veya MIGA ile beş yıllık bir iş sözleşmesinin başlangıcında iki yıllık bir liderlik geliştirme programıdır. Genç Profesyoneller (YP’ler) programa Washington, DC’de başlar ve burada hem iş başında hem de sınıfta yoğun eğitim alarak kurumlar genelinde liderlik ve geliştirme operasyonlarının temellerini ve ortak etki fırsatlarının nasıl belirleneceğini öğrenirler.

WBG YPP için değerlendirilmek üzere, başvuru sahipleri:

Dünya Bankası;

  • 1 Ekim 1991 veya sonrasında doğmuş olmak
  • Yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak
  • YPP İş Alanları ile ilgili bir alanda uzmanlaşın
  • Doktora düzeyinde ilgili mesleki deneyimi veya devam eden eğitimi gösterin
  • İngilizcede akıcı olun
  • Banka’nın Grup işe alım politikası, WBG üye ülkeleri veya faaliyet gösterdiği ülkelerin vatandaşları yerine, mümkün olduğunca geniş bir coğrafi temelde en yüksek kalitede personeli işe almaktır.,

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz