Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Empowering Youth by E-Commerce (EYE) Odak Grup Toplantıları Katılımcılarını Bekliyor

Avrupa Birliği’nin finansal katkısıyla, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi’nce, Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasası Destek Hibe Programı (NEETPRO) kapsamında desteklenen “Empowering Youth by E-Commerce (EYE) Projesi” İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde, İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle yürütülmektedir.

Proje ile 22-29 yaşları arasında üniversite mezunu ne eğitimde ne de istihdamda olan gençlerin (NEET), dijital pazarlama, girişimcilik ve iş becerilerinin artırılarak istihdam edilebilirliklerine destek olunması amaçlanmaktadır.  Bu çerçevede, 100 NEET’e dijital pazarlama ve iş becerileri eğitimi, 40 NEET’e girişimcilik eğitimi verilecektir.

Proje kapsamında, kamu kurumları, üniversiteler, özel istihdam büroları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları gibi genç istihdamı ve kariyer yönetimi alanında faaliyet gösteren paydaşları bir araya getirerek görüş ve önerilerini almak üzere Odak Grup Toplantıları gerçekleştirilecektir. Bu toplantılar ile İstanbul Üniversitesi bünyesinde “Ne Eğitimde Ne İstihdamda” olan gençlere hizmet vermek için kurulacak merkezin çalışma alanları ile yine proje kapsamında oluşturulacak Mezun Ağının çerçevesini düzenleyecek bir aksiyon planı geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Söz konusu hedeflere katkı sağlamak üzere, 3 Ocak 2024 ve 12 Ocak 2024 tarihlerinde 08:45-13:15 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binasında gerçekleşecek Odak Grup Toplantılarında paydaşların aktif katılımı beklenecek ve her kişinin yalnızca bir toplantıya iştiraki mümkün olabilecektir. Bu toplantılara katılım talepleri bu bağlantı aracılığıyla alınmakta olup her toplantı için hedeflenen katılımcı sayısına ulaşıldığında ve her durumda etkinlikten önceki gün öğlen saat 12:00’de anılan toplantı, talep alımına kapatılacaktır.

Odak Grup Toplantıları tüzel kişi temsilcilerine yöneliktir. Doğrudan NEET’leri hedef alan faaliyetlerimiz bilahare duyurulacak olup gelişmeler projenin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -