Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Enerji Yöneticisi Eğitimi Başvuruları Başladı

Enerji Yöneticisi Eğitimi

 Enerji Yöneticisi Eğitimi 27.10.2011 tarihli ve 28097 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmeliğin 12. maddesi kapsamında eğitim ve sertifikalandırma faaliyetlerine ilişkin usul ve esasları kapsamında düzenlenmektedir.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu uyarınca, yıllık Enerji Tüketimi ≥ 1.000 TEP olan Endüstriyel İşletmeler enerji yöneticisi görevlendirmekle yükümlüdürler.

 Eğitimin Yeri: Kocaeli Makine Mühendisleri Odası

(Katılımcıların eğitim süresi boyunca ulaşım ve konaklaması Trakya Verimlilik Platformu tarafından karşılanacaktır.)

Eğitim Tarihi ve Saati: 18 Aralık- 29 Aralık 2023 (10 İş Günü) / 09.30 – 18.30

 Eğitim Başvurusu: Eğitim başvuruları 23 Ekim 2023 tarihinde alınmaya başlanacak ve 1 Aralık 2023 tarihi akşamına kadar kabul edilecektir. Başvurular kontenjan dolana kadar alınacaktır. Eğitim kontenjanı 15 kişi olarak belirlenmiştir.

Katılımcı: Eğitime, Mühendislik ve Mimarlık alanında veya Teknik Eğitim Fakültelerinin Makine, Elektrik, Mekatronik veya Elektrik-Elektronik bölümlerinde lisans düzeyinde eğitim almış kişiler kabul edilecektir.

Sertifika: Enerji Yöneticisi Eğitimi’nin 1. Modül ve 2. Modül’lerinin toplam yüzde seksen devam yükümlülüğünü yerine getirecek katılımcılar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı tarafınca her yıl Nisan ve Ekim aylarında gerçekleştirilen merkezi sınava katılarak 70 puan ve üzeri alanlar başarılı olacak ve Sertifika almaya hak kazanacaktır.

NotEğitime başvuru için diplomalanın (noter onaylı diploma veya çıkış sureti) info@trakyaverimlilikplatformu.com.tr adresine gönderilmesi rica olunur. Diplomasını göndermeyen adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Önemli Not: Eğitimlerimiz, Trakya Bölgesi’nde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), İmalat Sanayi’nde faaliyet gösteren KOBİ’lere yöneliktir. (Avrupa Birliği KOBİ tanımına göre 250 kişiden az çalışan istihdam eden, yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 500 milyon lirayı aşmayan işletmeler KOBİ olarak tanımlanmaktadır.)

Eğitim başvuruları 01 Aralık 2023 tarihi akşamına kadar kabul edilecektir. Eğitimlerin kontenjanı 15 kişi olarak belirlenmiş olup her firmadan bir katılımcı ile sınırlıdır.

Eğitime başvuru yapmak için lütfen TIKLAYINIZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -