Çarşamba, Nisan 24, 2024

ESC Almanya’da Uzun Dönem Gönüllü Çağrısı

AKTİVİTE AÇIKLAMASI
Gönüllüler, sosyal, iletişimsel yeterliliklerini kullanacaktır. Günlük görevimiz Okul Çocuklarının (6-10) ödevlerini yapmalarına yardımcı olmak, + yaratıcı oyunlarla öğleden sonralarını özel kılmak anlamına gelen Okul Sonrası Bakım grubuna dahil olmak. Gönüllülere kendi fikirlerini getirmeleri için alan veriyoruz. Grubumuz ESC gönüllülerinden ve Peru’dan bir YMCA değişim programı katılımcısından oluşmaktadır. Ayrıca, gönüllülere güven ve sorumluluk veren çocuklar için gece programları yapıyoruz. Yerel okullarla da projeler yürütüyoruz. Okullarda çocukların liderlik yetkinliklerini yansıtma, takım kurma oyunları vb. yollarla geliştirmeye yönelik eğitimler yapıyoruz. En büyük ve en eğlenceli projeler, fikirlerimizi bir araya getirdiğimiz sezon kampları ile yurt içi ve yurt dışı birçok kamp planladığımız sezon kamplarıdır. Tüm bu harika programları desteklemek için hevesli, yaratıcı, esnek + işbirlikçi insanlara ihtiyacımız var.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ
YMCA’nın gönüllüler için ortak bir konaklama dairesi bulunmakta. Konaklama yeri, metro istasyonun yakınında ve YMCA’ya bisikletle 15 dakika uzaklıktadır. Göttingen her yere bisikletle gidebileceğiniz oldukça küçük bir kasaba. YMCA, gönüllüler için bisiklet sağlayacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ
Almanca öğrenmeye istekli, esnek, yaratıcı, sosyal ve sorumluluk sahibi gönüllüler arıyoruz. Bizim işimiz çocuklar ve gençlerle ilgili, bu yüzden gerçekten gençlik çalışması yapan ve etkinlikler, kamplar organize eden ve eğer kendi fikirleri ya da projeleri olan aktif gönüllülere ihtiyacımız var. Hristiyan değerlere için açık fikirli olmalısınız (mükemmel bir YMCA geçmişi olabilir) ve gençlik çalışmalarında deneyimleriniz varsa bu mükemmel olur. Uluslararası insanlarla çalışmaya açık olmalı ve sorumluluklardan korkmamalısınız.

Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz