Cumartesi, Nisan 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

FIDCampus Başvurularınızı Bekliyor

FIDMarseille tarafından MuCEM ile ortaklaşa başlatılan bir proje

25-30 Haziran tarihleri arasında 35. yılını kutlayacak olan FIDMarseille ( Marsilya Uluslararası Film Festivali) sanat ve sinema okullarından öğrenciler, genç yönetmenler ve film yapımcıları için 24 Haziran – 1 Temmuz 2024 tarihleri arasında bir eğitim konaklama programı düzenliyor.

FIDCampus’ün 11. edisyonu için seçilen genç sinemacılar, konaklama programlarına profesyonellerle yaptıkları çalışmalar üzerine fikir alışverişi ile başlayacaklar. Ardından çeşitli toplantı, gösterim, ustalık sınıfları ve atölye çalışmalarına katılacaklar.

Katılımcılar aşağıdaki programa katılmaya davet edilecektir:
– Profesyoneller tarafından denetlenen iki günlük özel ders ve grup tartışmaları (önceki edisyonlar da dahil olmak üzere Miguel Gomes, Alice Rohrwacher, Ghassan Salhab, Caroline Champetier, Narimane Mari, Raphael Lefèvre, Raed Andoni, Stefano Savona, Marie Voignier, Claire Atherton, Kamal Aljafari, Phillip Warnell gibi sanatçı ve film yapımcıları) genç yönetmenlerinin her biri tarafından sunulan filmlere odaklanacak.

FIDCampus 2023 kapsamında :
– Festivale davet edilen yönetmenler, programcılar veya yapımcılarla ayrıcalıklı toplantılar
– Festivali sunacak olan FIDMarseille ve FIDCampus programcıları ve organizatörleri ile toplantılar ve mevcut uluslararası festivallere ve ortak yapım destek platformlarına genel bir bakış.

Ve ayrıca :
– Whit Stillman gibi uluslararası üne sahip yönetmenlerin ustalık sınıfları,
– Dünyanın dört bir yanından profesyoneller tarafından sağlanan vaka çalışmaları (kurgu, çekim, ses kaydı, post prodüksiyon, vb.);
– FIDLab 2024 – profesyoneller için ayrılmış uluslararası ortak yapımı destekleyen bir platform – ile panellere katılım, FIDLab proje liderlerinin sunumları ve toplantılara katılacaklar.

Her katılımcının
– Gidiş-dönüş bileti
– Havaalanından transfer
– Marsilya’da 7 gece konaklama
– günlük yemekler
– ulaşım ve programla ilgili faaliyetler
– Tüm gösterim ve etkinliklere giriş sağlayan festival pass kartı FIDCampus tarafından karşılanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 17 Mart 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -