Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Film Geliştirme Atölyesi Başvuruları Başladı

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. Köprüde Buluşmalar bu yıl 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenleniyor.

Köprüde Buluşmalar kapsamındaki atölye, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor. Atölye başvuruları için son gün 11 Aralık 2023.

Film Geliştirme Atölyesi’ne Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, uluslararası projelerin ekipleriyle birlikte yapacakları önhazırlık ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine kapsamlı bir çalışma yapacak.

Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşlarıyla yaptıkları toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak proje ekipleri, ayrıca projelerini uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye sunacak.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Belgesel, tür sineması (korku, fantastik), çocuk ve komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrı, disiplinlerarası ve hibrid projeleri de kapsıyor.

Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılmış filmler arasından İki Şafak Arasında (Selman Nacar), Sardunya (Çağıl Bocut), Beni Sevenler Listesi (Emre Erdoğdu), Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Eat Your Catfish (Senem Tüzen, Adam Isenberg, Noah Arjomand), Turna Misali(İffet Eren Danışman Boz), Cemil Şov (Barış Sarhan), Av (Emre Akay) ve Sanki Her Şey Biraz Felaket (Umut Subaşı), Yurt (Nehir Tuna), Tereddüt Çizgisi (Selman Nacar) ilk gösterimlerini seçkin festivallerde yaptı.

Başvuru için: https://vp.eventival.com/iff/2024
Başvuru sırasında izlenmesi gereken adımlar için: https://film.iksv.org/i/assets/film/documents/basvuru_adimlari_2024.docx
Sıkça Sorulan Sorular için: https://film.iksv.org/i/assets/film/documents/SSS_FGA_2024.doc
Yönetmelik için: https://film.iksv.org/i/assets/film/documents/filmdev_yonetmelik_2024.doc
Sorularınız için: onthebridge@iksv.org

Detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -