Perşembe, Mayıs 23, 2024

Fransa ESC Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

  • FAALİYET AÇIKLAMASI

Gönüllü, izole edilmiş genç göçmenlerin yerel toplulukla daha iyi bütünleşmeleri için hizmetlere, boş zaman etkinliklerine ve kültüre erişmelerini sağlayacak eylemleri canlandırmayı amaçlayan Orléans yerel şubesinin faaliyetlerinde yer alacaktır. İki Fransız sivil hizmet gönüllüsü ile birlikte: Reşit olmayanlara randevularına (yönetim, sağlık, okul…) eşlik edin ve onların arzularını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini değiş tokuş etmek, anlamak için bu anlara birlikte yatırım yapın. Cinsel şiddet, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, uyuşturucu bağımlılığı vb. konularda diğer derneklerle bilinçlendirme toplantıları düzenleyin.
Reşit olmayan göçmenler için kahve, çay, bisküvi, oyunlar ve konuşmak ve rahat hissetmek için günlük bir ziyaret merkezine ev sahipliği yapın Genç Fransız Kızıl Haç gönüllüleri ve bölgedeki diğer aktörler: spor dernekleri, kültürel kurumlar …

  • KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllü, başka bir Avrupalı gönüllüyle takım halinde olacaktır. Aynı binada farklı stüdyolarda yaşayacaklar. Yiyecek almak için cep harçlığı ve para alacaklar. Toplu taşıma kartı ve bisiklet ile sağlanacak. Zaman çizelgesi aktivitelere göre esnek olabilir. Ancak tipik bir gönüllülük günü sabah 9’da başlayacak ve bir saatlik öğle yemeği molasıyla akşam 5’te sona erecektir. Yerel şubenin etkinliklerine göre gönüllüden akşamları çalışması istenebilir. Gönüllünün haftada iki gün izni ve ayda iki tatili olacaktır.

  • FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

> Fransız Kızılhaçı Karşılama Eğitimi: Kızılhaç hareketi, değerleri ve ilkeleri, Fransız Kızılhaçı faaliyetleri ve organizasyonu, Fransız Kızılhaçı organizasyonu ve Orléans’taki faaliyetleri
> İlk yardım kursu (1 gün)
> Göç eğitimi: göç nedir ve göçmenler nasıl karşılanır (1/2 gün)
> Fransızca dil kursları: 2 saatlik grup kursu + 1,5 saatlik bireysel kurs

  • KATILIMCI PROFİLİ
  • Her yaştan ve geçmişten Fransızlarla çok fazla sosyalleşmeye istekli, çok sosyal bir insan
  • Biraz çılgın, orijinal bir zihin ve çılgın fikirlerle
  • Otonom ve bir “devam et” sinyaliniz olduğunda fikirden eyleme hızla geçebiliyor
  • Küçük yaştaki göçmenlerin neredeyse tamamı Fransızca konuşan genç insanlar olduğundan, en azından biraz Fransızca konuşun.
  • Empatik ama halkla duygusal bir mesafeyi koruyabilen.

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz