Pazar, Mayıs 19, 2024

Fransa’da ESC Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

Proje: Environmental and intercultural awareness

Tarih: 11/09/2023 – 30/06/2024

Yer: Cancale, Fransa

Faaliyet açıklaması
Gönüllünün asıl görevi, her hafta Deniz Merkezi’ne burs için gelen çocuklarla çalışmaktır. Gönüllü, öğretim ekibiyle özellikle:

– Kültürlerarası bir boyut getirerek öğretim ekibinin çalışmalarında iş birliği yapacak;

– Deniz sınıf merkezinin hayatına dahil olun;

– Deniz ortamıyla bağlantılı olarak veya gönüllülerin ilgi alanlarına göre faaliyet süreleri önermek;

– Grup etkinliklerine katılım ve memnuniyetle karşılanan çocuklara kendi ülkesinin sunumu yoluyla kültürlerarası tanıtım (yemek önerileri, müzik sunumu, spor, gönüllünün menşe ülkesinden oyunlar);

– Çevre pedagojisi;

– Çocukların deneyimlerini geliştirmek. Ayrıntılı faaliyetler, gönüllü tarafından becerilerine ve ilgi alanlarına göre ve pedagojik ekibin desteğiyle önerilecektir.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Deniz merkezinde tek odada konaklama Yemek: Gönüllünün hafta içi öğle ve akşam yemeklerini kantinde yemesine izin verilecek, hafta sonları kendi yemeği için bir süpermarket kartına erişebilecek.

Faaliyet sırasında eğitim
Gönüllü, Concordia tarafından düzenlenen diğer eğitimlerin yanı sıra Fransız Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen eğitimlere de katılabilecek.

Katılımcı profili
18 ile 30 yaş arasında olmak Tamamen COVID-19 aşısı olmak (2 doz). Temel Fransızca bilgisi veya Fransızca öğrenme motivasyonu. Çocuklarla çalışma motivasyonu. Sahadaki deneyimler artı olacaktır. Kültürel, sanatsal veya sportif beceriler memnuniyetle karşılanır. Yeni insanlarla tanışmaya/yaşamaya, alışılmışın dışında düşünmeye açık, esnek, özerk ve açık olun. Kişisel bir proje geliştirmeye istekli olun.

Son başvuru: 21 Temmuz 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz