Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Fransa’da Gerçekleşecek ‘’Yaratıcı Nesiller Forumu’’ Katılımcı Çağrısı

Tarih: 24-27 Ekim 2023

Yer: Nantes, Fransa

Dil: İngilizce

Nantes Yaratıcı Nesiller Forumu, Nantes ve Avrupa’dan katılımcıları vatandaşlık ve ‘birlikte yaşama’ kavramıyla bağlantılı yenilikçi ve ilham verici projelerini sunmaya davet ediyor.

Katılımcılar şunları yapma fırsatına sahip olacak:

  • Somut bir girişim sunmak, deneyimlerini paylaşmak,
  • Proje oluşturma becerilerini geliştirmek,
  • NCG İşbirliği Ödülü (5000 avroya kadar) tarafından finanse edilebilecek sınır ötesi projeler oluşturmak amacıyla gelecekteki potansiyel ortaklarla tanışmak,
  • Avrupa gençliği, şehir ziyaretleri, kültürel ve sosyal etkinliklerle ilgili daha büyük bir etkinliğe katılmak.

Kimler başvurabilir?
Nantes veya Avrupa Konseyi Üye Devletleri artı Belarus’tan 18 ila 30 yaşları arasındaki katılımcıları olan dernekler, kuruluşlar ve gençlik grupları.

Nasıl başvurulur
?
Katılımcıların ‘birlikte yaşama’ kavramını güçlendiren, genel anlamda bir ‘vatandaşlık’ yaklaşımını içeren ve özgün bir yaklaşım geliştiren bir proje veya girişim sunmaları gerekecektir.
Proje çok çeşitli temalarla ilişkilendirilebilir: çevre, sağlık, eğitim, kültür, spor, kültürler arası diyalog, ayrımcılıkla mücadele, medya vb.
Somut bir girişim olmalıdır (veya henüz gerçekleştirilmediyse en azından ileri bir düşünme aşamasındadır).

Maliyetler

Avrupalı ​​katılımcılar için ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Nantes Métropole tarafından karşılanacaktır (proje başına en fazla 2 katılımcı).

Lütfen seçilen katılımcılardan ulaşım biletlerini kendilerinin ayırmalarının istendiğini unutmayın. Daha sonra organizasyon, katılımcılar tarafından gönderilen orijinal makbuzlara ve biletlere göre kişi başı 400 Euro’ya kadar olan seyahat masraflarını iade edecektir.

Son başvuru: 26 Mayıs 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz