Perşembe, Mayıs 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Fransa’da Uzun Dönem Gönüllülük Fırsatı

Proje Hakkında:

Solidarités Jeunesses (SJ), ulusal bir yaygın eğitim hareketidir. Bir Ulusal Sekreterlik (Paris) ve Fransa çapında sekiz bölgesel delegasyondan oluşur.

Merkezin heyetleri yıl boyunca uluslararası gönüllüleri ağırlamaktadır. Düzenlenen etkinliklerin tümü yerel topluluğa fayda sağlar ve ortak bir zemini paylaşır: “Sosyal, Ekolojik ve Kültürel Kalkınmaya Katılmak için Farklı Kültür ve Sosyal Kökenden İnsanları bir Araya Getirmek, İmkanları Kısıtlı İnsanların Entegrasyonuna Katkıda Bulunmak”.

Her proje dayanışma ve kolektif yaşam eylemlerine adanmıştır. Kültürel değişimleri gönüllülerin deneyimlemesinin kişisel gelişiminin anahtarı olduğuna inanılmaktadır

SJ’in mevcut projeleri ve başvuru süreciyle ilgili bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz: https://www.solidaritesjeunesses.org/volunteeringinfrance

Konaklama ve Diğer İmkanlar:

Proje yeri oldukça kırsal bir bölgede, ünlü Les Cévennes Milli Parkı’nda yer almaktadır. Bölge tarlalar ve ormanlarla çevrilidir ve oldukça izoledir. SJ bu çevreyi korumak için ekolojik malzemelerle, organik ve yerel yiyeceklerle çalışmaktadır.

Gönüllüler dağ evinde birlikte yaşayacaklardır.

Katılımcı Profili:

Katılım için herhangi bir yeterlilik aranmıyor; ancak projeye istekli olmak ve yeni kültürleri keşfetmeye açık olmak gerekiyor.

  • Proje Tarihleri: 01/04/2024 – 31/10/2024
  • Proje Yeri: Finiel, Fransa

Projeye ilişkin detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -