Pazar, Mayıs 19, 2024

Gazeteciler için Türkçe İklim Podcastleri

İklim Haberciliği Ağı gazetecilerin iklim krizi ile ilgili bilgi edinmesini ve farklı perspektiflerden bakmasını sağlayabilecek podcastleri derledi.


 

Podcast son yıllarda Türkiye’de de popülerleşen bir içerik türü oldu. Podcastlerin sayısı ve niteliği artarken, iklim konusunda değinen podcastler gazetecilerin iklim krizine bakış açılarını değiştirebilir.

Esmiyor

İklim krizine odaklanan bu podcast serisi, her hafta 30 dakika boyunca bir konukla birlikte iklim krizi hakkındaki kritik sorulara yanıt arıyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/1rSG5ONu3l3A40MI4PQRtF

İklim Kafe Konuşmaları

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nin hazırladığı bu podcast serisi iklim kriziyle ilgili çeşitli konuları, politikadan atmosfer bilimlerine, ekonomiden psikolojiye kadar disiplinler arası bir ortamda tartışıyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/7oyh7rjYi24Vki21nBAIYq

Doğa Konuşmaları

NTV Radyo’da Aynur Altunkaş’ın hazırladığı bu podcast serisi iklim krizi, doğal hayat, sürdürülebilirlik, sıfır atık gibi konuları konuklarıyla ele alıyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/11oZbDnkO4nbL2rkH2yTcT

Çevreci Geek

Görkem Gömeç’in hazırladığı bu podcast serisi sürdürülebilir yaşam, sürdürülebilir kalkınma, çevre ve iklim krizi konularını farklı başlıklarda ele alıyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/1lRhhEE2FHN5T23XfLXHAB

Havadan Sudan

Hande Tek Turan ve Mehmet Turan’ın hazırladığı bu podcast serisi, Türkiye’den ve Dünya’dan günlük hayat, teknoloji, sağlık, çevre, bilim, iş hayatı, sanat üzerine haftalık sohbet programı olarak hayata geçiyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/3YUkvThmxm0P2tYShpOsS4?si=6359b78d71b34687

Greenpeace Akdeniz Podcast

Greenpeace Akdeniz’in hazırladığı bu podcast serisi, iklim krizi ve çevreye dair güncel gelişmeleri ve konseptleri ele alıyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/0YYYxOFK24EFyismjKmRvZ

#DoğaSohbetleri

Doğa Derneği’nin hazırladığı bu podcast serisi doğal yaşam ve insan doğa ilişkisi etrafındaki tartışmalara kulak veriyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/4K5xHzlROEkqOXukrr8lNZ

Tek Dünya Sohbetleri

WWF Türkiye’nin hazırladığı bu podcast serisi insanın iklim ve doğa üzerindeki olumsuz etkilerini ele alıyor, bu etkiyi olumluya çevirmenin yollarını arıyor.

Spotify’dan dinlemek için: https://open.spotify.com/show/0Jp5Ma2sX6nD2atJqKM9pq

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz