Salı, Temmuz 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

“Geleceği Düşün, Harekete Geç: Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Farkındalık Eğitimi” Katılımcılarını Arıyor

Eğitim sisteminde sürdürülebilir kalkınma bakış açısını benimsemek ve yenilikçi öğretim metotlarını keşfetmek isteyen öğretmen adayları için harika bir fırsat! TÜBİTAK destekli eğitim Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi’nde 15 Temmuz-20 Temmuz 2024 tarihleri arasında yürütülecektir. Kayıt için acele edin, çünkü kontenjanlar sınırlı!

 

Etkinliğin Amacı ve Kapsamı

Bu etkinliğin amacı, eğitim fakültelerinde lisans eğitimi gören öğretmen adaylarının, teorik ve uygulamalı eğitimler ile sürdürülebilir kalkınma amaçları (SKA) ve sürdürülebilir kalkınma için eğitim (SKE) konularında bilgi ve becerilerini artırarak onlarda küresel sorunlara ilişkin farkındalık oluşturmak, ülkemizin eğitim sisteminde sürdürülebilir kalkınma bakış açısının benimsenmesine katkı sağlamak, öğretmen adaylarına eğitim-öğretim hayatları boyunca kullanabilecekleri yenilikçi ve özgün metotlar sağlamaktır. Bu doğrultuda, teori ile uygulamayı birleştirerek, sınıf içi eğitim süreçlerine SKA’yı entegre etmek için oyun ve etkinlik temelli yöntem ve tekniklerin paylaşılması da öncelikli amaçlarımız arasında yer almaktadır.

 

Etkinliğin Kazanımları

Bu eğitime katılacak öğretmen adaylarının;

  • Sürdürülebilir kalkınma amaçları ve sürdürülebilir kalkınma için eğitim konularında farkındalıklarının artırılması,
  • Sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ilişkin edindikleri bilgileri eğitim-öğretim müfredatlarında yer alan kazanımlar ve öğrenme çıktıları ile ilişkilendirebilmeleri ve edinilen bu bilgileri ders tasarımlarında kullanabilmeleri,
  • Sürdürülebilir kalkınma amaçları odaklı özgün oyun ve etkinlik planlayabilmeleri ve uygulayabilmeleri,
  • Günümüz sorunlarının gerektirdiği yeni becerileri kazanmalarına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Hedef Kitlenin Tanıtımı

Bu etkinlik programının hedef kitlesini;

  • 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin etkilediği Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elâzığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde afetten doğrudan etkilenen illerdeki üniversitelerin eğitim fakültelerinde lisans 3. ve 4. sınıf ile lisansüstü öğrencileri,
  • Kayseri ve çevre illerdeki (Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kırşehir) üniversitelerin eğitim fakültelerindeki 3. ya da 4. sınıf lisans öğrencileri ile lisansüstü öğrencileri oluşturmaktadır.

 

Etkinlik Konuları

  • Sürdürülebilir Kalkınmanın İdeolojisi
  • Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim
  • Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Günümüzü Nasıl Değiştiriyor?
  • SDG Temelli Oyun Tasarımı

 

Başvuru formu: https://forms.gle/bpbNow7Jo9hSpw4y7

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -