Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Geleceğini Kuran Genç Kadınlar 2024 Mentorluk Programı Başvurularınızı Bekliyor

Sabancı Vakfı tarafından desteklenen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından, 2021 Aralık ayından beri yürütülen “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar” projesi kapsamında, ne eğitimde istihdamda olan (NEET) 18-29 yaş arası kadınlar için mentorluk programının 2. Turu başlıyor!

 

Geçen yıl yürütülen, genç kadınların iş hayatına katılımlarını ve kişisel kapasitelerini artırmak amacıyla çeşitli sektörlerde çalışan ve kariyerlerinde ilerlemiş kadınlar (mentorlar) ile 18-29 yaş arası genç NEET kadınları (mentileri) bir araya getirmeyi hedefleyen mentorluk programı kapsamında aşağıdaki verimli sonuçlar alındı:

 

👏 500 mentor ve 500 menti eşleştirildi

👏 2000’den fazla mentorluk oturumu gerçekleştirildi

👏 1650’den fazla saat mentorluk verildi

👏 Mentorlar için 10+ saat eğitim verildi

👏 Mentiler için 14+ saat eğitim verildi

👏 80’den fazla NEET Kadın iş hayatına katıldı

👏 9 NEET Kadın kendi işletmesini kurdu

👏 100’den fazla NEET Kadın ilk iş görüşmelerini yaptı

 

Mentorluk Programı ikinci dönemi başvuruları 27 Mart 2024 tarihinde başladı. Başvurular 26 Nisan’a kadar devam edecek. Nisan– Aralık tarihleri arasında çevrim içi gerçekleşecek olan Mentorluk Programı kapsamında en az 4 görüşme yapılabilecek.

 

Geleceğini kurmak isteyen NEET genç kadınları menti olmaya, NEET kadınların bu yolculuklarında bir ışık olmak isteyen kariyerinde ilerlemiş kadınları da mentor olmaya davet ediyoruz!

Mentorluk programının 2. turu hakkında detaylı bilgi ve mentor ile menti başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz: https://geleceginikurangenckadinlar.org/mentorluk/

 

Sorularınız için mentorluk@geleceginikurangenckadinlar.org adresine ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -