Pazar, Temmuz 14, 2024

Genç Fikirler Fabrikası Başvuruları Açıldı

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Yozgat Bozok Üniversitesi, Bozok Teknopark ve Sorgun İŞGEM  tarafından desteklenen “Genç Fikirler Fabrikası” iş fikri yarışması ile Türkiye’de ticari değer taşıyan, gençlere istihdam olanağı sağlayabilecek yenilikçi iş fikirleri olan genç girişimci bireylerin veya takımların iş fikirlerini Yozgat’ta hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Bu yarışma sonucunda sunulan iş fikirleri arasından en başarılı olanları bağımsız jüri tarafından seçilerek, bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır. Ayrıca başarılı bulunan girişimci adaylarına Bozok Teknopark ve Sorgun İŞGEM’de firmalarını kurmak ve girişimlerini başlatmak istemeleri halinde gerekli destekler sunulacaktır.

Başvuru Kriterleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Şirketler için en fazla 3 yıl önce kurulmuş olmak

Başvuru tarihi itibariyle 18-35 yaş aralığında olmak.

Başarılı bulunması halinde girişimini Yozgat ilinde yapmak.

Her başvuru sahibinin sadece bir iş fikri için başvuru yapması beklenmektedir. Birden fazla iş fikri ile başvuru yapanların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir. Değerlendirme sonucu kabul edilecek girişimcilerin 1 haftalık eğitim faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranmaktadır. Şehir dışından başvuran girişimcilerin, ulaşım işlemlerini kendi imkanları ile gerçekleştirmeleri beklenmektedir. Eğitim süresince konaklama program tarafından organize edilecektir.

 

Son başvuru: 30 Aralık 2022

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz