Çarşamba, Şubat 28, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Genç Girişimciler için Erasmus Programı Katılımcılarını Bekliyor

Değerli Girişimciler, Girişimci Adayları,

“Sürdürülebilir/yeşil” ve “dijital” bir iş modeliniz var ve kendi işinizi kurmayı mı düşünüyorsunuz?

Ya da başarılı bir işletmeniz var ve yeni pazarlara açılmak, yeni fikirler edinmek mi istiyorsunuz? Genç Girişimciler için Erasmus programı tam size göre…

Genç Girişimciler için Erasmus, “deneyimli girişimcilere” yenilikçi fikir ve yeni ortaklara erişim sağlarken, “sürdürülebilir/yeşil” ve “dijital” odaklı iş modelleri olan “yeni girişimcilere” de AB Tek Pazar Programı katılımcısı diğer ülkelerde küçük işletme sahibi deneyimli girişimcilerden öğrenme şansı veren bir sınır ötesi değişim programıdır. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen program, 1-6 ay süresince uluslararası değişimi destekler.

Kimler Katılabilir?

• Yeni Girişimciler: “Sürdürülebilir/yeşil” ve “dijital” bir iş modeli olan, şirket kurmayı planlayan veya son üç yıl içinde şirketini kurmuş olan girişimcilerdir. Herhangi bir yaş ve sektör kısıtlaması yoktur.
• Ev Sahibi Girişimciler (Deneyimli Girşimciler): Şirketleri üç yıldan fazla süredir faaliyette olan girişimciler Ev Sahibi/Deneyimli Girişimci olarak programdan yararlanabilir ve AB ülkelerinden gelecek olan yeni girişimcilere mentorluk ve iş eğitmenliği yapabilirler. Ev sahibi girişimciler bu program ile sundukları hizmet veya ürünler ile ilgili yeni girişimcilerin güncel bilgilerinden ve yeni fikirlerinden faydalanabilirler.
Mali Destek Kapsamı:
Program kapsamında yeni girişimciler için kalınacak ülkeye gidiş ve dönüş seyahat masrafları ile ziyaret sırasında gerçekleşecek geçim masraflarına yönelik mali yardım sağlanmaktadır.
Ziyaret edilecek ülkeye göre geçim masrafları mali destek miktarı hakkında bilgi için tıklayınız.Başvuru:
Program hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Program, online başvuruların kabul edilmesinden sonra yerel iletişim noktaları aracılığıyla yürütülmektedir. İstanbul Sanayi Odası, 2023-2027 yılları arasında yürütülecek olan Columbus 10 projesi çerçevesinde Genç Girişimciler için Erasmus programına dahil olmuştur. Türkiye’den programa katılmak isteyen yeni girişimciler ile ev sahibi olmak isteyen girişimciler için başvuru ve değişim sürecinde destek sağlamaktadır.

Başvurunuz sırasında irtibat ofisinizi (Intermediary Organisation- IO) İstanbul Sanayi Odası olarak seçerek, süreç boyunca desteğimizden faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -