Pazar, Temmuz 14, 2024

Genç İklim Aktivistleri İklim Salatası’nda Bir Araya Geldi

İklim krizine farklı açılardan bakabileceğiniz ve kolektif bir çabayla ortaya çıkan “İklim Salatası” YouTube kanalı yeni içerikler paylaşmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir köşesindeki gençler, iklim aktivistleri, greenfluencerlar, uzmanlar, sanatçılar ve gezegenimiz için kaygılanan her birey bu kanalda bir araya geliyor; merak ettiklerine cevaplar arıyor, kendi deneyimlerini ve mücadelelerini paylaşıyor.

Kanalın yeni video serisinde, farklı şehirlerde iklim kriziyle mücadele etmek için bir araya gelen iklim aktivist grupları yer alıyor. Trabzon’dan Bursa’ya ve İstanbul’a kadar, gençlerin kendi inisiyatifleri ile oluşturdukları iklim aktivizm grupları bu seride tek tek ele alınıyor, yerel mücadeleler ve değişim çabaları anlatılıyor.

ABONE OL

Serinin ilk bölümünde “Bursa’ya Temiz Hava” ekibi yer alıyor. Bursa’da hava kirliliğine karşı yürüttükleri çalışmaları, iklim kriziyle mücadelelerini ve kolektif hareket etmenin değişim yaratmadaki rolünü anlatıyorlar.

İkinci bölümde “İklim için Türkiye” ekibi, iklim kriziyle mücadele için yürüttükleri çalışmaları, diğer genç iklim aktivistleri ile kolektif yürüttükleri çalışmaları ve kişisel motivasyonlarını paylaşıyorlar.

Üçüncü bölümde Trabzon’dan “Can Suyumuz” ekibi yer alıyor. Okudukları lisede oluşturdukları gönüllü ekiple, hem kendi yerellerinde su krizine dikkat çekmek için çalışıyorlar .

Serinin dördüncü bölümünde ise İstanbul’dan “İklim Öncüleri” ekibi, mücadelelerini ve diğer genç iklim aktivistleri ile kolektif yürüttükleri çalışmaları aktarıyor.

Kanalda her Perşembe yepyeni bir video, ilham verici bambaşka bir hikaye yayınlanıyor. Sen de şimdi kanala abone olarak iklim kriziyle mücadele için bir adım daha ve belki de ilk adımını atabilirsin!

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz