Cuma, Mayıs 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Genç İstihdamının Desteklenmesine Yönelik Gerçekleştirilecek Odak Grup Görüşmelerine Davetlisiniz

Genç İstihdamının Desteklenmesine Yönelik Gerçekleştirilecek Odak Grup Görüşmelerine Davetlisiniz:

Empowering Youth by E-Commerce (EYE) isimli AB-IPA kapsamında yürütülmekte olan İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde yüz yüze gerçekleştirilecek odak grup çalıştayına sizleri davet ediyoruz.

Tasarım odaklı düşünme yaklaşımının uygulanacağı odak grup görüşmeleri kapsamında ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerin kariyer geleceklerine katkıda bulunmasına yönelik yenilikçi fikir, öneriler ve politikalar geliştirilmesine katkıda bulunması amaçlanıyor.

Üniversitelerin mezun ağları, mezun dernekleri, kariyer merkezleri gibi işgücü piyasasında genç istihdamı alanında çalışan kurum ve kuruluşların temsilcilerinin bir araya geleceği odak grup görüşmeleri sonucunda ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerin kariyer süreçlerinin desteklenmesine yönelik olumlu etkiler yapılması amaçlanıyor.

Etkinlik Detayları Hakkında: Odak grup toplantıları Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Kesinleşmiş tarihler ve etkinlik akışları hakkında katılımcılar ile özel olarak iletişime geçilecek olup katılımcı kurum ve kuruluşların isimleri (isteğe bağlı) raporda yer alacaktır.

Başvuru Formu için tıklayın

 

Proje Hakkında:

EYE projesi ile, 22-29 yaşları arasında üniversite mezunu “ne eğitimde ne de istihdamda” olan gençlerin (NEET) pandemi sürecinde işgücü talebi artan dijital mesleklere (e-ticaret, dijital pazarlama, dijital girişimcilik vb.) yönlendirilerek istihdam edilebilirliklerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

IMMIB koordinatörlüğünde ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında yürütülen proje kapsamında, İstanbul Üniversitesi bünyesinde NEET gençlerin istihdam edilebilirlik süreçlerinin desteklenmesine yönelik bir merkez kurulması hedeflenmektedir.

NEET destekleme merkezi içerisinde İŞKUR ve Türkiye’nin önemli ihracatçı birlikleri ile yakın iş birliği içerisinde NEET gençlerin Bireysel Kariyer Eylem Planları’nın (IAPBEP) hazırlanması, uygulanması, izlenmesi ve iş arama ödeneği, kariyer planlaması için mikro hibelendirme ya da taşınma teşviği gibi destekler de sağlayarak NEET’lerin aktif iş arama süreçlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -