Cuma, Haziran 14, 2024

Gençler ve Kadınlar İçin Yeni Nesil İşler: Gençlere ve Kadınlara Yakışır Yeni Nesil İşler için “Dijital Atılım” Projesi

Pandemi sonrası özellikle küresel ölçekte genç ve kadın işsizliğindeki yüksek artış oranları oldukça dikkat çekicidir. Gençlerin ve kadın işsizliğindeki sorunlar arasında gençlerin ve kadınların hızla dijitalleşen sektörlerin ihtiyaç duyduğu yeni nesil işlerde yetkinlik ve sertifika eksikliği, bilgi ve becerilerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları eğitimlere fırsat eşitliği kapsamında erişememeleri ve staj imkanlarının sınırlı olması yer almaktadır. Bu sorunlar dijital dönüşüm için çalışan farklı paydaşlar arasında işbirliği ile düzenlenecek eğitim faaliyetleri ile çözülebilir. Bu sebeple eğitim, sertifika ve stajdan istihdamı destekleyen yaklaşımı ile CiscoToplum Gönülleri Vakfı ve Technologist Women Platformu’nun işbirliği ile Dijital Atılım Projesi gençlerimiz ve kadınlarımız için bir araya geliyor.

Dijital Atılım Projesi ile “IoT ve Siber Güvenlik Analisti” Programı

Cisco,  Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Technologist Women Platformu Dijital Atılım Projesi’nde gençlerimiz ve kadınlarımız için bir araya geliyor.  Proje kapsamında tüm sektörler için sertifikalı ve yetkin iş gücüne destek vermek için ücretsiz ve 4 hafta sürecek çevrim içi gerçekleştirilecek uygulamalı bir “IoT ve Siber Güvenlik Analisti” eğitim programı yürütülecektir.

Bugünün ve geleceğin işlerinde önemli bir yeri olan  büyük verinin analizi ile ilgili yetkinlik sahibi Veri Analistlerini sektöre kazandırmak amacıyla Cisco, Toplum Gönülleri Vakfı ve Technologist Women Platformu Dijital Atılım Projesi başlıyor. Şubat ayında başlayacak programda Nesnelerin İnterneti (IoT)PythonSiber Güvenlik Temelleri, IoT Güvenliği ve sürpriz Veri Analizi – Makine Öğrenmesi eğitimleri yer alacaktır. Eğitimleri başarı ile katılımcılar için paydaşlarımızın sektörel iş ortakları ile yapılacak işbirliği ile önce “Dijital Staj” sonrasında da istihdam fırsatları sunulacaktır.

IoT ve Siber Güvenlik Analisti” programına başvurarak alanla ilgili kariyer fırsatlarına doğru yetkinlik ve sertifika ile hızlı bir şekilde erişme fırsatı yakabilirsiniz. Sektörün ihtiyaç duyduğu insan kıymetini yetiştiren programın etkinliklerine ve eğitimlerine katılım sağlayarak aranan yetkinlikte veri analistleri olabilirsiniz. Gençlerimizin ve kadınlarımızın başvurularınızı bekliyoruz.

Başvuru Linki:

 

Sosyal Medya Hesaplarımız:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/dijitalatilim

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz