Cuma, Temmuz 19, 2024

Gençlik Servisleri Merkezi: Her yıl yüzlerce gencin katıldığı MTV ve LTV nedir?

Burada bahsedeceğimiz MTV bir müzik kanalı ya da Motorlu Taşıtlar Vergisi değildir. LTV de Lüks Tüketim Vergisi değildir.

Şaka bir yana, MTV ve LTV gönüllü gençlik kamplarından daha büyük maceralar arayan, “beni 2 hafta kesmez” diyen, uzak diyarları seven ve denizler altında yirmi bin fersahı okumuş gönüllülerimiz için çok uygun bir gönüllülük programıdır. Aya yolculuktan sonra var olan en büyük serüvenin bu olduğunu söyleyebiliriz. Devamını okumaya cesaretiniz yoksa sizi şuraya alalım.

MTV/LTV nedir?

MTV (Mid-term volunteering) olan 3 hafta ile 3 ay arasında olabilen orta dönem gönüllü projelerinin genel adı iken LTV (Long-Term Volunteering) ise 3’aydan bir yıla kadar olan uzun dönem gönüllü projelerinin genel adıdır. Dilediğiniz Projeye katılarak yabancı dilinizi geliştirebilir yepyeni bir dil öğrenebilir, kültürler arası iletişim becerilerinizi geliştirirken hiç tanımadığınız bir ortamda çalışabilmek ve iletişim kurabilme yollarını öğrenebilir ve bu sayede özgüveninize, vizyonunuza, sorumluluklarınıza karşı olan tutumunuza kadar birçok konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

MTV/LTV’de ne yapabilirim?

Uluslarası Gençlik kamplarımızdan farklı olarak MTV/LTV’de uluslararası bir takımın bir parçası olarak çalışmak yerine, tek başınıza veya küçük bir gönüllü grubu ile yerleştirilirsiniz. MTV / LTV’ de çalışma, çeşitli yardım kuruluşlarından, dernek veya vakıflara, gençlik merkezlerine, rehabilitasyon merkezlerine, kimsesizler yurduna, üniversitelere, okullara, sağlık, eğitim ya da çevreye kadar çok çeşitli alanlarda olabilir.

MTV/LTV’de hangi ülkelere gidebilirim?

MTV LTV projeleriyle dünyanın her yerine gidebilirsiniz! Kenya’da okul okul gezerek sağlık ve kadın çalışmaları yürütüp, ABD’de bir kimsesizler yurdunun onarılmasına yardım edip, Japonya’nın eşsiz bahçelerinde portakal toplayıp bir gençlik kulübünde aktiviteler düzenleyebilirsiniz.

Peki MTV/LTV için ne kadar ödeyeceğim?

Projeniz süresince yurtdışındaki proje sorumlusu ortagımız sizin 3 öğün yemeğiniz ve konaklamanızdan sorumludur. Aynı Uluslarası gönüllü gençlik kamplarımız gibi ulaşım ve vize ücretleri size aittir. Bir aya kadar olan projeler 225€ sonraki her ekstra ay için sadece 50 euro daha fazla!

1 ay 2 ay 6 ay 12 ay
225 Euro 275 Euro 475 Euro 775 Euro

Nasıl başvurabilirim?

Hemen kamp arama motorumuzdan uzun dönem proje avına çıkabilir veya outgoing@gsm.org adresine ilgilendiğiniz ülkeyle ilgili mail atabilirsiniz. Biz de o ülkedeki partnerimizle iletişime geçer sizin için bir projeleri olup olmadığını sorgularız.

BAŞVUR

Ücreti Nasıl Ödeyebilirim?

Başvurunuzu online olarak yapabildiğiniz gibi ücretinizi de online olarak yatırabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduysanız lütfen kaydedin ve sistemin sizi internet bankacılığına aktarmasını bekleyin veya sağ üstte bulunan ödeme butonu ile sayfaya ulaşın. Kredi kartı ile ücretinizi yatırabilir veya havale/eft yapabilirsiniz. Havale ve EFT işlemi ile ödemeyi seçtiyseniz lütfen banka dekontunu bize eposta atmayı unutmayınız.

Eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız ücretinizi nakit olarak ofisimizde elden vermeyi de tercih edebilir, makbuzunuzu elden alabilirsiniz.

Ödemelerinizde güncel kur hesaplandığını TL veya Döviz ile ödeme yapabileceğinizi lütfen unutmayınız. Bazı dönemler kur sabitleme kampanyalarımız olabilir, bunu duyurulardan takip edebilirsiniz.

Taksit Seçenekleri

Eğer ödeme butonuna tıkladıysanız, lütfen bankanızı seçiniz ve sayfanın yenilenmesini bekleyiniz. Sayfa yenilendiğinde taksit seçeneği görüyorsanız, bankanız sizin için taksit yapabiliyor anlamına gelir. Eğer yoksa, ücreti peşin ödemeniz gerekmektedir.

Kaynak: Gençlik Servisleri Merkezi

BENZER İÇERİKLER