Cuma, Temmuz 19, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Gürcistan’da Uzun Dönem ESC Projesine Katılımcı Çağrısı

Proje Hakkında

Gürcistan’ın Samegrelo Bölgesi’nde, aile içi şiddetten etkilenen kadınlara yönelik bir sığınma evi işleten, kadınların liderliğindeki bir kuruluş olan Association Merkuri gönüllülerini arıyor.

Proje boyunca gönüllüler kuruluşta; şiddet mağduru veya tanığı çocuklar, sosyal ve coğrafi engelleri olan gençler, ülke içinde yerinden edilmiş gençler , Ukraynalı mülteciler vb. gibi çocuklar ve gençlerle çalışacaklardır.

Gönüllülük projesinin ana hedefi, duygusal, sosyal yaşam becerilerini ve çatışma çözümlerini geliştiren eğlence etkinliklerinin yaratılması yoluyla gençleri desteklemektir.

Konaklama ve Diğer İhtiyaçlar Hakkında

Gönüllülerin proje süresi boyunca farklı olan yerel çalışma ve yaşam ortamına uyum sağlaması ve esnek olması gerekecektir.

Gönüllülerin konaklama seçenekleri, ev sahibi bir ailenin yanında, gerekli olanaklara erişimi olan özel bir evde veya diğer gönüllülerle paylaşılan bir dairede kalmaktır.

Gönüllü olunan her ay için 2 gün izin verilecektir. Konaklama, vize, sigorta ve uçak bileti masrafları gönderici kuruluş (Mondo)  tarafından karşılanmaktadır. Gönüllüler temel ihtiyaçları ve yerel ulaşımı karşılamak için aylık 450 euro da ödenek verilecektir.

Katılımcı Profili

  • Sonuç odaklı, proaktif ve iyimser, gelişime katkıda bulunma ve başkalarına hizmet etme motivasyonuna sahip katılımcılar aranmaktadır.
  • Association Merkuri’nin misyon ve değerlerine bağlılık ve aile içi şiddet mağdurlarının sorunlarına karşı duyarlılık gerekmektedir.
  • Gençlik çalışmalarını yönetme konusunda güçlü bir deneyim talep edilmektedir.
  • İyi derecede İngilizce (B2-C1) bilgisi, Rusça dili bilgisi destekleyici olabilir ancak zorunlu değildir.
  • Katılımcıların iyi iletişim kurabilen kişiler olması gerekmektedir.
  • Proje Yeri: Zugdidi, Samagrelo – Gürcistan
  • Proje Tarihleri:01/01/2024 – 31/12/2024
  • Son Başvuru Tarihi: 28/02/2024

Projeye ilişkin detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -