Cumartesi, Temmuz 20, 2024

“Hak” Webinarları Başlıyor

Hak Odaklı Yaşam Projemiz kapsamında gerçekleştireceğimiz “Hak” Webinarları başlıyor! Açılışı Engelli Hakları Aktivisti ve Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği Üyesi İdil Seda AK ile gerçekleştiriyoruz.

Engelli hakları savunucularının çalışmalarına yön veren en önemli metinlerin başında Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi gelmektedir. Bu sözleşme, taraf olan ülkelere pek çok sorumluluk ve yükümlülük getirse de engelli bireylerin hakları hala çok farklı açılardan ihlal edilmeye devam etmektedir.

Peki engelli bireyler nelerden rahatsız? Hak ihlallerinin yeniden yaşanmaması için yasa yapıcılardan, özel sektörden, sivil toplumdan ve toplumun diğer bireylerinden talepleri neler?

İşte bu webinarda Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi bağlamında engellilerin yaşadıkları sorunlar ve talepler üzerine konuşacağız.

Etkinliğe katılmak için https://bit.ly/3WgkPIw linkinde yer alan formu doldurabilirsiniz. Formu doldurduğunuzda email adresinize bir onay maili gelecektir. Bu onay mailini aldığınızdan emin olun. Zoom linki etkinlikten bir gün önce emaille iletilecektir.

Konu: Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi Bağlamında Sorunlar ve Talepler

Konuşmacı: İdil Seda AK (Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Engelli Hakları Aktivisti)

Kolaylaştırıcı: Cansın Kuvvet (Uluslararası Sivil Toplum Ağı Derneği)

Tarih: 28 Aralık 2022 Çarşamba, 20.00

Yer: Zoom

İletişim için: info@icsna.com.tr

Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın!

Facebook: https://www.facebook.com/icsnatr

Twitter: https://twitter.com/icsnatr

Instagram: https://www.instagram.com/icsnatr

Linkedln: https://tr.linkedin.com/company/icsna

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz