Çarşamba, Nisan 24, 2024

Harvard Üniversitesi’nden Ücretsiz Bilim ve Aşçılık Dersleri

Bu kursun her haftasında, şefler, en ünlü mutfak yapımlarının arkasındaki sırları açığa çıkarıyor – çoğu zaman kendi restoranlarında. Böyle bir pişirme ustalığından ilham alarak, Harvard ekibi tarifin ardındaki bilimi açıklayacaktır.

Kursun 1. bölümünde, Ocak 2017’de Lezzeti ve ısıyı nasıl kontrol edebileceğimiz üzerine odaklanılacak ve sous vide pişirme, jelleşme ve küre biçimlendirme gibi modernist pişirme tekniklerini keşfedeceksiniz. İlkbaharda daha sonra açılacak olan 2. bölüm sırasında, pişirme sırasında oluşan fiziksel değişikliklerin daha fazlasını keşfedecek ve yemek için lezzetli ve ilginç emülsiyonlar ve köpükler kullanarak tarifler hazırlayacaksınız.

Ayrıca kendi laboratuarınızda deneysel bir bilim insanı olma şansınız olacak – mutfağınız 🙂 Haftanın ilginç tarifi ile birlikte, kesin ölçümler alarak ve ustaca gözlem yaparak, hem bir aşçı hem de bir bilim adamı gibi düşünmeyi öğreneceksiniz. Laboratuar kesinlikle bu dersin en özgün bileşenlerinden biridir. Sonuçta, hangi bilim dersinde deneylerinizi yersiniz?

Detaylı bilgi ve eğitim için tıklayınız.

 

BENZER İÇERİKLER