Salı, Mayıs 28, 2024

“Hayatın İçinde Kadın” Temalı Ödüllü Öykü Yarışması

Kadın ve Demokrasi Vakfı KADEM‘Varoluşta Eşitlik Sorumlukta Adalet’ ilkesi çerçevesinde; her alanda kadının günlük hayattaki rol ve sorumluluklarına ilişkin toplumsal farkındalık oluşturma amaçlı çalışmalar yürütüyor.

“Hayatın İçinde Kadın” temalı öykü yarışmasında; kadın, kadın hakları, kadının toplumdaki yeri, sorumluluk paylaşımı, kadın dayanışması, sivil kadın hareketleri, kadın ve adalet, kadının fırsat eşitliğine erişimi vb. alt başlıklarda kaleme alınacak hikâyeler yarışacak.

KADEM Sanat tarafından düzenlenen “Hayatın İçinde Kadın” öykü yarışmasına gönderilecek eserler, alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Amatör ya da profesyonel, öykü yazmaya ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık olan yarışmaya, 18 yaşını dolduran yazarlar başvurabilecek. Başvurular 20 Ağustos 2023’te sona erecek. Öykü yarışmasında, en az 200, en fazla 1000 kelimeden oluşan, yazım ve dil kurallarına uygun olarak yazılmış eserler değerlendirmeye alınacak. Jürinin değerlendirmeleri sonucu ödüle layık görülen öykü sahiplerinden birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye ise 10.000 TL para ödülü verilecek.

Son başvuru: 20 Ağustos 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz