Salı, Temmuz 16, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Her Boydan Yazarlık Akademisi Başvuruları Başladı

Her Boydan Yazarlık Akademisi, Türkiye’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler tarafından çıkartılması planlanan Her Boydan dergisine uluslararası öğrencileri yazar veya editör olarak hazırlayan bir eğitim sürecidir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1.Türkiye’de herhangi bir düzeyde/bölümde üniversite eğitimi görüyor olmak,
2.Uluslararası öğrenci (yabancı uyruklu olmak),
3.TÖMER’de bir yıl Türkçe hazırlık eğitimini tamamlamış olmak,
4.Edebiyatla ilgili olmak ve öykü, deneme, şiir ve benzeri herhangi bir edebî türde eser yayınlamaya istekli olmak,
5.Hâlihazırda Türkiye’nin herhangi bir şehrinde ikamet ediyor olmak,


PROGRAM TAKVİMİ

Akademi Tarihi 23-27 Şubat 2024
Akademi Yeri Maltepe Üniversitesi – İstanbul
Son Başvuru Tarihi 12 Şubat 2024
Kazananların İlanı 16 Şubat 2024
İlan Şekli Adaylar başvuruda beyan ettikleri e-posta adresi üzerinden bilgilendirilecektir.

 

PROGRAM DETAYLARI

Ulaşım:

  • Şehirler Arası: Akademiye katılmaya hak kazanan adaylara gidiş-dönüş (uçak, tren, otobüs vb. toplu taşıma) biletlerini  ibraz etmeleri şartıyla 3000 TL’ye kadar ulaşım desteği verilecektir. Adaylar gidiş-dönüş biletlerini kendileri temin edecektir.
  • Şehir İçi: Otele varış ve otelden ayrılış sırasında İstanbul’daki şehir içi transfer hususunda herhangi bir destek sunulmayacaktır. Şehir içi transfer maliyetlerinin katılımcıların kendileri tarafından karşılanması beklenmektedir.

Konaklama ve Yemek: Konaklama ve yemek ücretsiz olarak akademi kapsamında karşılanmaktadır.

Eğitim: Akademi kapsamında öğrencilere Türkçe okuma ve yazmanın önemi, ikinci dili Türkçe olanların Türk edebiyatı ile ilişkisi, edebî türler ve edebî türlerin önemli örneklerine dair kültürlenme sürecini besleyecek dersler verilmesi ve uygulamalı yazım çalışmaları yapılması planlanmaktadır.

Ödül: Akademiyi başarıyla tamamlayan adaylara katılım belgesi sunulacaktır. Başarılı adaylar, uluslararası öğrenciler tarafından çıkartılacak Her Boydan dergisinde yazar ya da editör olarak değerlendirilebilecektir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: herboydan@ytb.gov.tr

Önemli !!!

1.Belirtilen son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru ile alakalı sorun yaşamanız halinde belirtilen e-posta adresine son başvuru tarihinden önce bildirimde bulunmanız tavsiye edilir. 
2.Bu formu doldurarak başvuruda bulunmuş olmak akademiye katılım için kesin katılım beyanı olarak kabul edilecektir. Değerlendirme neticesinde akademiye katılmaya hak kazanan adaylardan mücbir sebep olmaksızın katılım sağlamayan adayların daha sonraki yazarlık akademilerine başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN: https://forms.gle/RxVXGrQNrekBfeUB7

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -