Cuma, Mayıs 24, 2024

Herkes İçin Ruh Sağlığı Buluşmaları: Aşk, Cinsellik ve Yaşam

❓ 29 Aralık 2020 Salı günü 20.00-21.30 saatleri arasında, Psikoterapist Prof. Dr. Arşaluys Kayır ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Selma Karabey ile yeni yıla umutla girmek ve varoluşun özünü anımsamak için aşkı, yaşamı ve cinselliği konuşacağız. İlgili herkesi bekliyoruz!

???? Herkes için Ruh Sağlığı Buluşmalarıyla amacımız, ruh sağlığını bütün bireyler için görünür kılmak ve konuşulur hale getirmek; toplumun psikolojik okuryazarlığını konuya ve bağlama ilişkin doğru bilgi sağlayarak geliştirmektir.

???? Etkinlik Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir.

???? Katılım için lütfen tıklayın

Birey ve Toplum Ruh Sağlığında İZ Derneği

 

???? Prof. Dr. Arşaluys Kayır kimdir?

Prof. Dr. Arşaluys Kayır, 1970 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü bitirmiş, 1981 yılında Tıp Bilimleri doktorası (MSc. Dr.), 1987’de uygulamalı psikoloji doçenti ünvanını almış ve 1996 yılında profesör olmuştur. Prof. Dr. Abdülkadir Özbek ‘in Türkiyede 1984 yılında başlattığı psikodrama eğitimini aldıktan sonra 1992 yılında Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü eğiticisi olmuştur. Şimdiye kadar dört eğitim grubu yönetmiş ve 15 psikodrama tezi danışmanlığı yapmıştır. Enstitü’nün eğiticisi, süpervizörü, Onur Kurulu üyesi, il koordinatörüdür. Aynı zamanda, Enstitünün üyesi olduğu FEPTO’nun (Federation of European Psychodrama Training Organisation) İstanbul temsilci olmuş, FEPTO’da 3 dönem Yönetim Kurulu üyesi olmuş ve Etik kurul başkanlığı yapmıştır; halen Etik Danışma Kurulu görevi sürmektedir. International Association of Group Psychotherapy and Group Processess (IAGP) Bilimsel Danışma üyesidir.

???? Prof. Dr. Selma Karabey kimdir?

Prof. Dr. Selma Karabey, İstanbul Tıp Fakültesi mezunu ve Halk Sağlığı Uzmanı olup, 1986 yılından bu yana İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır. Ek olarak Sağlık Bakanlığının çeşitli kurullarında danışman, Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) Uzmanlık Yeterlik Kurulu’nda ve Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu Ziyaret Ekibi’nde üye olarak yer alan Prof. Dr. Selma Karabey’in mesleki ilgi alanları “Sağlığın geliştirilmesi”, “Toplum ruh sağlığı” ve “Sağlık ve sosyal politikalar”dır. Dr. Karabey, 1992-2016 yılları arasında AIDS Savaşım Derneği Yönetim Kurulu’nda çalıştı. 2016 yılından bu yana Bir İZ Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır

BENZER İÇERİKLER