Salı, Temmuz 23, 2024

İklim Değişikliğine Uyum Misyonu CLIMAAX Projesi 2. Çağrısı Açıldı

İklim Değişikliğine Uyum Misyonu kapsamında fonlanan CLIMAAX Projesi’nin bölgeler ve topluluklara yönelik 2. çağrısına başvurular başladı.

Çağrının amacı, bölgeleri ve topluluklarının iklim risklerini anlamalarına, hazırlanmalarına ve yönetmelerine destek olmaktır.

 

Kimler Başvurabilir?

Kamu kurumları (bölgesel otoriteler, belediyeler ve kamu ajansları dahil), belirli bir bölge veya topluluk için iklimle ilgili risk değerlendirmeleri ve risk yönetim planları geliştirme yetkisine sahip;

İklim değişikliğine karşı hassas olan ve iklim değişikliğine uyum sağlama zorluklarıyla karşı karşıya kalan alanlarda faaliyetlerini geliştiren, sosyal bağları, ortak değerleri veya çıkarları paylaşan yerel/bölgesel bir topluluğu temsil eden kar amacı gütmeyen tüzel kişilikler.

 

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

CLIMAAX, toplulukların geçmiş deneyimlerini değerlendirmelerine yardımcı olarak ve onları harekete geçmeye teşvik ederek, iklim risk değerlendirmesi için özelleştirilmiş bir çerçeve ve araç kutusu geliştirmeyi amaçlayan Horizon Europe tarafından finanse edilen bir projedir.

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz