Cuma, Temmuz 19, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

“İklim Dostu Mutfak” Eğitim Programı Katılımcılarını Bekliyor

Bir Erasmus+ projesi olan Climate Friendly Cuisine projesinin 8 -14 katılımcı ile sınırlı Türkiye’deki programının ilk günü 20 Aralık 2023 tarihinde Kadıköy Yeldeğirmeni’nde 4 oturum ile gerçekleşecektir. Programın 2. gününde ise iyi uygulama örneklerini gözlemlemek adına iklim dostu işletmelere ziyaretlerde bulunulacaktır.

*Ziyaret edilecek mekânlar etkinliğin ilk günü katılımcılarla paylaşılacaktır.

Hedef kitle; yerel şefler, mutfak uzmanları, mutfak öğrencileri (üniversite düzeyinde), eğitmenler, akademisyenler, sektör çalışanları, yerel üreticiler, STK temsilcileri vb.

İklim Dostu Mutfak, gıda sektörünün ve mutfakların iklim dostu olabilmeleri için bu alandaki aktörlerin kapasitelerinin artması amacıyla geliştirilen bir mesleki eğitim projesidir.

Program aracılığıyla, mutfakta iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği; biyolojik çeşitlilik, yerel malzemeler ve yerel üretim; gıda kaybı ve israfının azaltılması; iklim dostu tarifler tariflerin yöreye uyarlanması katılımcılarla paylaşılacaktır.

Programda, yerel gıdalar konusunda farkındalık oluşması sağlanacak ve biyolojik çeşitliliğe vurgu yapılacaktır. Hem teorik hem de pratik uygulamalar yer alacaktır.

Üretilen eğitim programı yerelde uygulanacak olup, uygulamalar pratik atölyeleri içermez. İçerik daha çok farkındalık yaratma ve grup çalışmasıyla ilgilidir.

  • Katılımcılara online sertifika verilecektir.

 

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz:
https://forms.gle/pvTdTqcPCSTSWcv38

 

Son başvuru tarihi: 18 Aralık 2023 / 18.00

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -