Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İklim, Enerji Ve Hareketlilik Kümesi 2024 Yılı Çağrısı Açıldı

Yenilenebilir enerji alanında daha etkin ve başarılı çözümler elde edilmesi ana hedefiyle devreye alınmış olan Küme 5- İklim, Enerji ve Mobilite Kümesi alt başlıklarından olan Destinasyon 3 – Sürdürülebilir, Güvenli ve Rekabetçi Enerji Arzı kapsamındaki 2024 yılı kodlu ilk fasıl çağrı 12 Eylül 2023 tarihi itibariyle açılmış ve 16 Ocak 2024 tarihinde kapanacaktır.

Çıkılan çağrıdaki konu başlıklarında;

  • Yenilenebilir Enerjide Küresel Liderlik ile
  • Enerji Sistemleri, Şebekeler ve Depolama başlıklarına odaklanıldığı görülmektedir.

Yenilenebilir enerji, enerji sistemleri, DSO ve TSO gibi paydaşlar cihetiyle ideal fırsatlar sunan Çağrının, bir sonraki başvuru dönemi 17 Eylül 2024 – 25 Ocak 2025 tarihleri arasında olacağından bu dönem kaçırılmaması gereken bir önem arz etmektedir. İlaveten, bir sonraki çağrı döneminde, Enerji Sistemleri, Şebekeler ve Depolama konusunda herhangi bir başlık bulunmayacaktır.

Diğer taraftan herhangi bir çağrı kapsamında Koordinatör olarak başvuru yapılması planlanıyorsa, TÜBİTAK Koordinatörlüğü Destekleme Programı’ndan yararlanabilirsiniz. Ancak, çağrı son başvuru tarihinden en geç 45 güne kadar Destek Programına başvurulması gerekmektedir.

Son Başvuru: 16 Ocak 2024

Koordinatörlüğe Destek hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -