Pazar, Nisan 21, 2024

İLKE Sivil Toplum Akademisi Sivil Toplum Ödülleri 2023 Başvuruları Açıldı

İLKE SİVİL TOPLUM AKADEMİSİ, SİVİL TOPLUM ÖDÜLLERİ 2023 İÇİN BAŞVURU ALMAYA BAŞLADI.

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Sivil Toplum Akademisi (STA) ikinci kez Sivil Toplum Zirvesi düzenliyor.

İLKE Vakfı, sivil toplum alanına prestij katmak ve Türkiye’nin gelecek perspektifinde sivil toplumun aldığı rolü tanımlamak üzere her yıl farklı bir konu etrafında Sivil Toplum Zirvesi düzenliyor. Her yıl sivil topluma dair farklı temaların konuşulduğu Zirve’nin ikincisi “Dayanıklı Sivil Toplum” gündemiyle gerçekleştirilecek.

 

Zirve’de Sivil Toplum Ödülleri Sahiplerini Bulacak.

Zirve’nin önemli çalışmalarından biri de Sivil Toplum Ödülleri olacak. Sivil Toplum Ödülleri, sivil toplum alanında yapılmış, katma değeri yüksek çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumları teşvik etmek için veriliyor. Sivil toplum çalışmalarında özgün, etki alanı yüksek ve sürdürülebilir çalışmaların ortaya konmasını ve alandaki yeni ve nitelikli çalışmaların teşvik edilmesini amaçlayan Sivil Toplum Ödülleri gönüllülük, öne çıkan faaliyet, yenilikçi STK olmak üzere üç alanda verilecek.

Fayda odaklı kalıcı ve sürdürülebilir bir gönüllülük çalışmasıyla geniş etki alanı oluşturan, toplumsal fayda sağlayan, sivil alana katkı sağlamış bir gönüllülük faaliyeti gerçekleştirdim ya da bunları yapan birini tanıyorum diyorsanız Gönüllülük Ödülü’ne başvurabilirsiniz. Başvuruyu hem kendiniz için ya da farklı bir kişiyi aday göstererek yapabilirsiniz.

Yeni, etkili, fayda odaklı, özgün ve başka bir kurum veya kişi tarafından geliştirilmemiş bir uygulama ürettik diyorsanız Öne Çıkan Faaliyet Ödülü sizin için biçilmiş kaftan. Başvuruyu kurum adına kurum temsilcisi olarak yapılabilirsiniz.

Hedef kitlemizin ihtiyaç alanlarına yönelik, iş birliği odaklı, toplumsal fayda sağlayacak çalışmalar yaptıysanız, örneğin istihdamı destekleyen projeler bizim işimiz diyorsanız Yenilikçi STK Ödülü için aday olmayı unutmayın. Başvuruyu kurumun adına kurum temsilcisi olarak yapılabilirsiniz.

Ödüller STA tarafından her yıl düzenlenen Sivil Toplum Zirvesi 2023’te sahiplerini bulacak.

https://stz.ilke.org.tr/sivil-toplum-odulleri/ adresine tıklayarak başvurunu hemen yap!

 

Unutma son başvuru tarihi 31 Aralık 2022 Cumartesi!

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz