Pazar, Temmuz 14, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İngiltere’de Çalışmak Hakkında 10 Soru-Cevap

 

Dünyanın en büyük altıncı ekonomisine sahip İngiltere’de çalışmak ister misin? Yarım milyona yakın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan İngiltere’de okurken ya da mezun olduktan sonra iş fırsatları mı arıyorsun? İngiltere, tüm dünyadan öğrencilere mükemmel bir eğitim ve çalışma yaşamı sunuyor. Yazımızda İngiltere’de çalışmak hakkında en çok merak edilen sorulara cevaplar arıyoruz.

Yurt dışında eğitim almak istiyor ve ne yapacağınız konusunda kafanız mı karışıyor? IDP Education’ın kendi öğrencilerine özel sunduğu FastLane hizmeti, SADECE 5 GÜNDE SONUÇ alabileceğiniz hızlı üniversite kabulü sağlıyor.

Şimdi IDP FastLane ile başvuruda bulun, ön kabul al!

 

 1. İngiltere’de öğrenciyken çalışmak mümkün mü?

Evet, İngiltere’de öğrenciyken çalışmak mümkün. Bunun için geçerli bir Tier 4 vizesi sahibi olmanız yeterli. Buna göre İngiltere hükümeti, okurken İngiltere’de çalışmak isteyen uluslararası öğrencilere akademik dönem boyunca haftada 20 saat, tatillerde ise herhangi bir sınırlama olmadan çalışma imkanı sunar.

 

 1. İngiltere’de en popüler öğrenci işleri hangileri?

İngiltere’de okurken çalışmaya karar verdiyseniz, hem kampüs içi hem de kampüs dışında çalışabileceğiniz öğrenci işleri oldukça fazladır. Ancak bu işlerin eğitim aldığınız bölümlerle ilgili olmayacağını da unutmayın. En popüler part time işleri barista, kurye, garson, çocuk bakıcısı olarak sıralayabiliriz.

Yurt dışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızdan yurt dışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

Hemen eğitim uzmanlarımızdan ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı al.

 

 1. Mezuniyet sonrası İngiltere’de çalışmak için vize gerekliliği var mı?

İngiltere’de bir lisans ya da lisansüstü programdan mezun olduysanız eğer mevcut Tier 4 öğrenci vizesi ile PSW yani Eğitim Sonrası Çalışma başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bunun için İngiltere’de bulunmanız gerektiğini unutmayın!

 

 1. Mezuniyet sonrası İngiltere’de ne kadar kalınır?

İngiltere’de çalışmak ve iş bulmak için çalışma izni size 3 yıla kadar kalma imkanı sunar. Sahip olacağınız çalışma izni ile lisans ve yüksek lisans programları sonrası 2 yıl, doktora sonrası ise 3 yıl daha İngiltere’de yaşamak için fırsatınız olur.

 

 1. Yüksek lisans sonrası İngiltere’de daha iyi iş imkanları bulmak mümkün mü?

Dünyanın neresine giderseniz gidin yüksek lisans derecesi sizin için bir artı olacaktır. İngiltere’de özellikle finans, pazarlama gibi alanlar, bir MBA derecesi ile tamamlandığında yeni mezunlara daha çok iş imkanı ve yüksek maaş seçenekleri sunar.

Sitemize üye olmak ister misin? dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsin. Hemen bu linkten kayıt ol.

 

 

 1. Çalışma izni ile İngiltere’de daimi olarak kalınabilir mi?

İngiltere’de mezuniyet sonrası alacağınız çalışma izni size daimi olarak kalma ya da vatandaşlık gibi bir hak tanımıyor. Bunun için PSW sonrası Skilled Worker ya da Global Talent vize türlerinden birine başvurarak daimi oturum izni alabilirsiniz.

 

 1. İngiltere’de en çok talep edilen bölümler hangileri?
 • Mühendislik
 • Sağlık
 • Bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojisi
 • Muhasebe ve finans
 • Pazarlama

 

 1. Peki, en çok kazandıran meslekler hangileri?

İngiltere’de mezuniyetten sonra çalışmayı düşünüyor ve eğitiminizi uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorsanız, ülkede asgari ücretin yıllık 25.000£ civarında olduğunu bilmenizde fayda var. Bunun yanında mesleklere göre alabileceğiniz ortalama yıllık ücretler ise şu şekildedir:

 • Yazılım geliştirici – 47.900£
 • Uçuş mühendisi – 60.800£
 • Finans yöneticisi – 43.600£
 • Avukat – 49.700£
 • Pazarlama – 54.900£

Yurt dışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsun? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsin.

 

 1. İngiltere’de çalışmak için İngilizce yeterliliğiniz nasıl olmalı?

İngiltere’de eğitim almak size yeterli bir İngilizce becerisi getirecektir. Bu nedenle orada eğitim almanın en büyük avantajı çalışmak için ek bir dil belgesine ihtiyacınız olmayacağıdır. Ancak İngiltere dışından başvuruda bulunuyorsanız, vize için gereklilikleri göz önünde bulundurmalısınız.

 

 1. İngiltere’de iş imkanı sunan şirketler hangileri?

İngiltere’de çalışmak isteyen yeni mezunlar için iş bulabilecekleri çok sayıda alan ve sektör mevcuttur. Özellikle Londra gibi bir şehirde eğitim aldınız ve çalışmak istiyorsanız, muhtemelen finans ve teknoloji alanlarını tercih etmiş olabilirsiniz. Bunun yanında ülke kimya endüstrisi ve makina mühendisliği alanlarında da oldukça gelişmiştir. İngiltere’de iş başvurusu yapabileceğiniz en popüler şirketler şunlardır:

 • Microsoft
 • Google
 • Apple
 • Accenture
 • Deloitte
 • AstraZeneca
 • Goldman Sachs
 • Johnson and Johnson

 

Kaynak: HotcoursesTurkey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -