Cumartesi, Temmuz 20, 2024

İşçi Filmleri Festivali Başlıyor

İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “Sessizlik Sinemada Güzeldir!” teması ile 10 farklı ülkeden toplam 65 film gösterilecek.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival; Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Basın-iş (DİSK), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Tek Gıda-İş (TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri, Sendika.Org, Alternatif Medya Derneği tarafından düzenleniyor.

13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 4 şehirdeki gösterimlerden sonra 8 Mayısta Bursa’dan başlayarak bir çok şehirde tekrarlanarak bütün yıl sürecek uzun bir yolculuğa çıkacak.

Açılış, 2 Mayıs 2018 saat 19:30’da İrfan Değirmenci’nin sunuculuğuyla Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Ercan Kesal’ın “Fındıktan Sonra” filmi ile açılacak olan festivalin ilk gecesinde Ayşen Gruda gecenin özel konuğu olacak. Erdal Güney’in bir dinletisinin olacağı gecede her yıl olduğu gibi bu yıl da sinemaya verdiği emeği nedeniyle bir set emekçisine “teşekkür plaketi” verilecek.

Festival temel ilkesinden taviz vermeden bütün gösterimlerini ücretsiz olarak izleyicisiyle buluşturmaya bu yıl da devam edecek.

Festival programı için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER