Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İspanya’da 7 Günlük Eğitim Kursu

“Take Part! Artistic expression for meaningful participation in addressing threats to Human Rights” Eğitim Kursu 10-17 Haziran 2024 tarihleri arasında İspanya’nın San Lorenzo de El Escorial şehrinde gerçekleşecek.

Kursun amacı, 20 genç sanatçı, aktivist ve genç liderin, gençleri özellikle etkileyen çağdaş yerel ve küresel insan hakları tehditlerine sanatı bir politik katılım aracı olarak kullanarak mücadele etmelerini sağlamaktır.

Kursun hedefleri şunlardır:

  1. Barış, çeşitli şiddet biçimleri, insan hakları ve çatışma dönüşümü gibi kavramları anlayarak katılımcılara sanatsal ifade için kavramsal bir çerçeve sağlamak.
  2. Sanatın, anlamlı siyasi katılımı teşvik etme ve insan haklarına saygılı anlatıları şekillendirme rolünü keşfetmek.
  3. Katılımcıları, toplumsal algıları sorgulayan ve insan hakları değerlerini pekiştiren duygusal olarak etkileyici sanatsal eserler oluşturmaya yetkin kılmak.
  4. Katılımcıların, sanat aracılığıyla etkili iletişim kurmalarını geliştirmek için şiddetsiz iletişim ve sözel olmayan iletişim analizi konularında uzmanlık kazanmalarını sağlamak.
  5. Katılımcıların yerel gerçekliklerini haritalandırmak ve analiz etmek ve sanatsal ifade yoluyla baskı altında olan sosyal sorunları ele almak için tematik çalışma grupları oluşturmak.
  6. Programın başlangıcından sonraki etkisini sürdürmek için en az altı takip etkinliği tasarlamaya olanak sağlamak.

 

Genel olarak kurs, katılımcıları sanatı güçlü bir sosyal değişim ve insan hakları savunuculuğu aracı olarak kullanma konusunda yetenekli ve bilgili kılmayı amaçlamaktadır.

 

Son Başvuru Tarihi: 17 Mayıs 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -