Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İspanya’da Gerçekleşecek Gönüllülük Projesi Katılımcılarını Arıyor

Proje Hakkında:

Proje Ourense’deki (Galiçya/İspanya) küçük bir köyde gerçekleştirilecek. Projenin temeli köyü yeniden nüfuslandırmak ve her yıl kaybolan binlerce köyden biri olmasını engellemektir.

Bu nedenle proje kapsamında  gençlerin büyük şehir stresinden uzak, yeni bir hayata başlamaya karar vermeleri için bölgeye enerji veren ve çekici hale getiren faaliyetler yürütülecektir.

Gönüllülerin yerine getireceği görevler çok çeşitlidir. Organizasyonun sahip olduğu hayvanlarla (koyun, keçi, eşek, tavşan, tavuk,…) ve  organik bahçelerle ilgileneceklerdir.

Proje kapsamında katılımcıların yapacağı aktiviteler arasında, evde tadilat yapmak, organizasyonun lideri olduğu Erasmus+ projelerinin ve ortağı olduğu diğer projelerin lojistiğine yardımcı olacaklar;yeni projeler geliştireceklerdir.

Gönüllüler, kültürel etkinlikler de (konserler, spor etkinlikleri, oyunlar, kültürel etkinlikler,…) düzenleyeceklerdir.

Proje Tarihleri: 01/03/2024 – 30/11/2024

Proje Yeri: Meaus-Baltar, Ourense, İspanya

Konaklama, Yemek ve Ulaşım:

Gönüllüler kasabadaki ortak bir evde kalacaklardır. Yemek, ulaşım ve diğer masrafları da proje kapsamında karşılanacaktır.

Katılımcı Profili:

Yardımsever ve sorumluluk sahibi gönüllülerin projeye başvurması beklenmektedir. Gönüllülerin aynı zamanda biraz İspanyolca bilmesi gerekmektedir. Çünkü bölgede yaşayanlar sadece İspanyolca ve Galiçyaca konuşmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -