Salı, Temmuz 16, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İspanya’da Uzun Dönem ESC Projesi Gönüllülerini Bekliyor

Bu 9 aylık deneyimde gönüllüler, permakültür tasarımının ilkelerine, yenileyici tarım uygulamasına ve ekolojik bir çiftlikteki yaşama ortak olacaklardır.

Gönüllüler proje süresince, rutin çiftlik işlerinden (bahçe, orman, hayvanlar, altyapı bakımı), bireysel ve grup proje geliştirme, atölye çalışmaları ve diğer çiftliklerdeki topluluk çalışmalarına dahil olacaklardır.

Konaklama:

Gönüllüler çiftlikte ortak yatak odalarında ağırlanacaklardır.. Yılın büyük bölümünde harici tesisler kullanılmaktadır (güneş enerjisi duşu, kompost tuvalet). Kütüphane/ortak alan çevresinde internet bağlantısı mevcuttur.  Yiyeceklerin bir kısmı çiftliğin ürünlerinden ve deposundan karşılanmaktadır. Yemekler gönüllüler arasında pişirilip paylaşılmaktadır.

Katılımcı Profili:

Katılımcıların, çevre, çiftçilik ve permakültür konusunda tutkulu olması; Kırsal ve el becerilerini öğrenmeye istekli olmak ve fiziksel ağır iş yapmaktan keyif alması; Kışın soğuk yağışlı, yazın kuru ve sıcak havalarda temel konfora sahip bir çiftlikte 9 ay yaşayıp çalışarak geçirmeye hazır olmaları gerekmektedir.

Ayrıca gönüllülerin varıştan önce temel İspanyolca biliyor olmaları istenmektedir. İmkanı kısıtlı olan adaylara öncelik verilecektir.

Proje Tarihleri ve Yeri: 01/02/2024 – 31/10/2024, Las Tricias/ İspanya

Son Başvuru Tarihi: 24/12/2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -