Cumartesi, Mayıs 18, 2024

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Burs Başvuru Çağrısı

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, yeni yaklaşımlar ve yayımlanmamış belgelerle İstanbul’a dair öncü çalışmalar yürüten araştırmacıları burs programıyla desteklemeyi sürdürüyor. Üç farklı kategoride maddi destek sağlayan bursların 2023–2024 dönemi başvuruları için son tarih 3 Temmuz 2023.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, bünyesindeki Bizans, Osmanlı, Atatürk ve Cumhuriyet araştırmaları bölümlerine ve “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı’na (İMAP) ilişkin çalışmalar yapan araştırmacılara burs desteği sağlamaya devam ediyor. Enstitü, 2023–2024, “Doktora Adayları için Araştırma ve Yazma”, “Seyahat” ve “Akademik Etkinlik” kategorilerinde başvuruları bekliyor. Yeni yaklaşım ve yayımlanmamış belgelerle İstanbul çalışmalarına katkıda bulunan araştırmaların değerlendirildiği programa son başvuru tarihi Temmuz 2023.

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden, erken kariyer araştırmacılara uzanan geniş bir kitleyi hedefleyen burslar, 3 farklı kategoride veriliyor. Doktora Adayları için Araştırma ve Yazma Bursu, bir doktora adayını doktora tezi için gereken saha veya arşiv çalışmalarına 54 bin TL finansman sağlıyor. Arşiv ya da saha çalışmasını desteklemek amacıyla verilen Seyahat Bursları ve yurt dışındaki konferans, sempozyum, atölye çalışmalarında tebliğ sunmak ya da panel düzenlemek için verilen Akademik Etkinlik Bursları ise her iki kategoriden 5’er araştırmacıya 9 bin TL’lik destek sağlıyor.

Son başvuru tarihi: 3 Temmuz 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz