Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İstanbul Müzik Festivali Yarının Kadın Yıldızlarını Arıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding’in sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, genç kadın müzisyenlere desteğini sürdürüyor.

İstanbul Müzik Festivali’nin TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) işbirliğiyle 2018’de hayata geçirdiği Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu, bugüne kadar 90 genç sanatçının müzik kariyerine katkı sağladı.

Fona yurtdışında lisans veya lisansüstü seviyesinde bir müzik okulundan kabul alan, müzik eğitimini yurtdışında sürdüren, kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılmak veya çalgı almak için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabiliyor. Projeye başvurular 15 Mart Cuma günü saat 17.00’ye kadar yapılabiliyor.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’nun başvuru koşulları ve şartnamesi için tıklayın.

Başvurular, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, arp sanatçısı ve akademisyen İpek Mine Sonakın, keman sanatçısı Nilay Sancar ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan müzisyenlere toplam fon miktarı, ihtiyaç duydukları destek oranında paylaştırılacak.

Projenin bu yılki kanaat önderi: Hande Küden

Yarının Kadın Yıldızları fonundan yararlanmaya hak kazanan genç yıldızların 52. İstanbul Müzik Festivali seyircisinin karşısına çıkacağı konserde, Berlin Filarmoni Orkestrası’na Türkiye’den kabul edilip orkestranın 1. keman grubunun asli üyesi olan ilk müzisyen Hande Küden kanaat önderi olarak genç müzisyenlerle birlikte sahnede olacak. Konserin gelirleri de fona katkı sağlayacak.

Detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -