Çarşamba, Nisan 24, 2024

İstanbul Yaratıcı Platformlar Ağı

Yaratıcı platform, yaratıcı kişileri, fiziksel ya da sanal ortamda bir araya getiren bir mekândır. Birleştirici rolüyle kültür, teknoloji ve yaratıcı sektörlerde bağlantılar oluşturur; iş geliştirme ve kullanıcı topluluğun kaynaşması için gerekli olan mekânı ve desteği sağlar.

British Council ve ATÖLYE  olarak, İstanbul’un yaratıcı kültürünü oluşturan ve yaratıcı endüstrilerin gelişimine katkıda bulunan platformları görünür kılmak ve olası işbirliklerinin önünü açmak için bir yaratıcı platformlar ağı hazırladık.

Graph Commons platformunu kullanarak hazırladığımız bu ağ haritasını , düşünce yazıları, farklı platformların detaylı profilleri ve bilgilendirici kaynaklar ile destekleyerek British Council web sitesi üzerinden bir araya getiriyoruz.

Sorularınız için bize arts.info@britishcouncil.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

GRAPH COMMONS NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Graph Commons kollektif bir veri haritalama, veri analiz ve veri yayımlama platformudur. Insanlar ve organizasyonlar için veriyi interaktif haritalara dönüştürerek karmaşık ilişkileri çözümlüyor ve hem kendileri hem de komüniteleri için etki yaratmaları konusunda güçlendiriyor

Istanbul yaratıcı platformlar haritası, ziyaretçilerin yaratıcı sektörleri daha iyi anlama, platformlar arasındaki etkileşimi görme ve potansiyel etkiyi anlamaları konusunda yardımcı oluyor. Haritayı okuma ve analiz etme konusunda daha fazla bilgi için lütfen graphcommons sayfasını ziyaret edin .

Haberin devamı için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER