Pazar, Mayıs 19, 2024

İtalya’da ESC Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

FAALİYET AÇIKLAMASI

Proje, bir dizi ilgi çekici etkinlik aracılığıyla sanatı, yaratıcılığı ve yerel kültürel gelenekleri tanıtmayı amaçlıyor. Kamusal alanları benzersiz sanat eserlerine dönüştürerek, grafiti ve sokak sanatı aracılığıyla yaratıcılığınızı ifade etme fırsatına sahip olacaksınız. Becerilerini paylaşmaya ve yerel topluluğa ilham vermeye hevesli, tutkulu ve yetenekli gönüllüler arıyoruz. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz: – Yerel toplulukta sanat ve resim ile çalışın – Yerel gençler için atölye çalışmaları ve yaratıcı atölyeler düzenleyin. – Yerel kültürel ve sanatsal mirası geliştirmek için etkinliklere katılın. – Sanat ve kültürü teşvik etmek. – Multimedya içeriğinin üretimi yoluyla yaratıcı süreci ve yerel kültürü belgeleyin.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, haftada 5 gün, maksimum 35 çalışma saati olacak şekilde faaliyetlerde yer alacaklardır. Mussomeli’nin merkezinde, Strauss APS genel merkezinin hemen yukarısındaki tarihi bir yer olan güzel Spinnato sarayında birlikte yaşayacaklar. Daire çok geniştir ve geniş bir teras da dahil olmak üzere gerekli tüm olanakları içerir. Gönüllüler, cinsiyet ve/veya diğer taleplere göre odaları paylaşacaklar. Gönüllü, program tarafından belirlenen cep harçlığı ve cep yemeği dahil olmak üzere toplam 285 € alacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ
18-30 yaş arası. Grafiti, sanat, yaratıcılık, kültürel miras ve geleneklere ilgi. Yerel topluluğa aktif olarak katılma motivasyonu ve ellerini boyamaya isteklilik Esneklik, uyarlanabilirlik ve takım ruhu.

Süre: 28 gün (seyahat günleri dahil)
Beklenen başlangıç tarihi: 24 Ağustos 2023
Yer: Mussomeli (CL), Sicilya, İtalya

Son başvuru tarihi: 4 Temmuz 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz