Çarşamba, Temmuz 17, 2024

James Dyson Ödülleri Başvuru Çağrısı

James Dyson Ödülü, problem çözme fikri olan mevcut ve yeni tasarım veya mühendislik mezunlarını destekleyen uluslararası bir öğrenci tasarım ödülüdür.

Kimler başvurabilir?
-Ödül, mevcut üniversitelerin mühendislik, ürün tasarımı ve endüstriyel tasarım öğrencilerine ve bu alanlarda son dört yılda mezun olmuş kişilere açıktır.
-Tüm katılımcılar, eğitimlerini aşağıdaki ülkelerden birinde almış olmalıdır: Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, Hindistan, İtalya, Japonya, Malezya, Meksika,Hollanda, Yeni Zelanda, Polonya , Filipinler, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri.
-En azından takım liderinin nitelikli konulardan birini çalışmış olması ve tüm takım üyelerinin bir lisans veya lisansüstü programa en az bir yarıyıl kayıtlı olması (veya son dört yıl içinde kayıt yaptırmış olması) şartıyla, takımların da katılmaya teşvik edilir. .

Ödüller
Uluslararası Kazanan
– Kazanan kişi veya takım için 34.000 € ve kazananın okuduğu veya daha önce çalıştığı kurum için 5.700 €
Sürdürülebilirlik kazananı
– Kazanan kişi veya takım için 34.000 €
Uluslararası İkinciler:
– Katılımcıya (veya duruma göre takıma) 5.700 €
Her Uygun Ülkeden Ulusal Kazananlar:
– Katılımcıya5.700€(veya ekip uygunsa)

*Ayrıca, tüm kazananlara bir James Dyson Ödül Sertifikası verilecektir.

BAŞVURU
Adayların, nitelikli konulardan birinde öğrenci veya yeni mezun olduklarına dair kanıtları kaydetmeleri ve yüklemeleri gerekir.

Kaydolduktan sonra, aşağıdakileri açıklayan çevrimiçi formu doldurmaları gerekir:
-Buluşları ne yapar?
-İlham aldıkları yer
-Nasıl çalışır?
-Tasarımlarını nasıl geliştirdiler?
-Onu ayıran nedir?
-Gelecek onun için ne tutar?

Girişi İngilizce olarak sunmaları gerekir. Dilerlerse, diğer birkaç dilden birinde de bir kopya sunabilirler. Girişlerini desteklemek için her biri en fazla 3 MB olmak üzere beş adede kadar görüntü yükleyebilirler. Video da içerebilirler, genellikle bir fikri veya projeyi açıklamaya yardımcı olur. Videolar 3 dakikadan kısa olmalı ve hem tasarımın geliştirme sürecini hem de prototipi çalışırken göstermelidir. Videoların önce YouTube’a veya Vimeo’ya yüklenmesi gerekir.

Başarılı katılım örnekleri için geçmiş kazananların galerisine bakın.

*Lütfen yarışmanın tüm kurallarını kontrol edin.

Son tarih: 19 Temmuz 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz