Salı, Temmuz 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Kadın İstihdamına Yönelik Web Geliştirme Uzmanı Eğitimi Başvuruları Başladı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından TR41 Bölgesi sanayi kuruluşlarının, iş insanlarının ve dijital içerikli hizmet üreten firmalarda istihdam ihtiyacı duyulan yeni nesil mesleklerden web geliştirme uzmanı ihtiyacını karşılayabilmek ve iş gücü talebini karşılayacak potansiyeli yaratabilmek adına sıfırdan uzmanlığa web geliştirme uzmanı yetiştirerek bu alanda istihdam imkânı sağlanacaktır. Bu eğitim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün 2024 yılı teması olan “Kadın İstihdamı ve Kadın Girişimciliği” çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

 

Eğitim Şekli:

Eğitimler özel bir platformda çevrim içi olarak ücretsiz gerçekleştirilecektir. Temel düzeyden uzmanlık seviyesine kadar farklı eğitimlerin olduğu bu eğitime özel çevrim içi platformda; eğitim süresi boyunca proje ekipleriyle çalışma, mentorluk desteği ve haftalık birebir özel görüşme olanakları da sağlanacaktır.

 

Katılım Şartları:

Başvuru yapan kişilerin herhangi bir şekilde çalışmıyor olması tüm başvuranlar için ilk koşuldur. Eğitimin temel amacı iş gücünde yer almayan kadınları istihdama kazandırmak olduğu için, halihazırda istihdamda olan ve çalışan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Web Geliştirme Uzmanı eğitimi TR41 Bölgesindeki (Bursa, Eskişehir, Bilecik) üniversitelerin lisans düzeyinde öğrenim gören son sınıf öğrencilerden/ lisans bölümlerinden mezun olmuş/istihdamda olmayan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen kadın adaylara yönelik olup eğitim kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Normal şartlarda TR41 Bölgesi illerinde ikamet etmekte iken, üniversite nedeniyle bölge dışında okuyan kişiler kendisinin veya birinci derece yakının yerleşim yeri belgesini sunmaları kaydıyla eğitime katılabilirler.

 

Başvuru Belgeleri:

  • Öğrenci belgesi (e-devlet)
  • Yerleşim Yeri (İkametgâh) Belgesi (e-devlet)
  • SGK Hizmet dökümü (e-devlet)
  • Lisans Diploması ( orijinal veya e-devlet çıktısı)
  • Nüfus Kayıt Örneği (İkamet belgesi olarak birinci derece yakın akraba beyan edenler için)

 

Eğitim süresi: 6 ay

Eğitim Başlama tarihi: 01.07.2024

Eğitim Bitiş tarihi: 31.12.2024

 

 

Son Başvuru Tarihi: 21.06.2024

Başvuran Test Değerlendirme sonuçları: 22.06.2024 – 24.06.2024

Katılımcı Mülakatlarının Yapılması (Çevrim içi): 24.06.2024 – 28.06.2024

Sonuçların duyurulması: 29.06.2024

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -