Perşembe, Mayıs 23, 2024

Kadın Yenilikçiler için Avrupa Ödülü Çağrısı

Avrupa Kadın Yenilikçiler Ödülü, yenilikçi şirketleri yöneten kadınların olağanüstü başarılarını onurlandırmak üzere, kadınların oyunun kurallarını değiştiren yenilikleri piyasaya sürmedeki rolünü takdir ediyor.

Ödül, fikirleri Avrupa vatandaşlarının yararına ve zenginliği için yeni ve gelişmiş ürünlere ve/veya hizmetlere dönüştürerek inovasyon ekosisteminde en büyük etkiyi yaratan AB genelinde ve Horizon Europe ile ilişkili ülkelerden kadınları ödüllendirecek.

Uygunluk
-Yarışmacı kadın olmalıdır.
-Bir AB Üyesi Devlette (denizaşırı ülkeler ve bölgeler, OCT’ler dahil) veya Horizon Europe İlişkili Ülkede kurulu olmak
-Çağrı yılından en az 2 yıl önce tescil edilmiş yenilikçi bir şirket kurmuş olanlar.
-Yükselen Yenilikçiler kategorisine başvuranların 35 yaşın altında olması gerekmektedir.

Ödül kriterleri
-Çığır Açan Yenilik;
-Darbe;
-Esin.

Ödüller
Üç ödül kategorisi vardır:

-Kadın Yenilikçiler: AB ve İlişkili Ülkelerdeki tüm kadın kuruculara ve kurucu ortaklara açıktır.Kazanana 100 000 Euro, ikinciye sırasıyla 70 000 Euro ve 50 000 Euro ödül verilir.

-Yükselen Yenilikçiler: 35 yaşın altındaki gelecek vaat eden genç yenilikçilere açıktır. Kazanana 50 000 Avro, ikinciye sırasıyla 30 000 Avro ve 20 000 Avro verilir.

-EIT Kadın Liderliği: EIT Topluluğuna veya mevcut Bilgi ve İnovasyon Topluluklarından birine doğrudan bağlantısı olanlara açıktır. Kazanana 50 000 Euro, ikinciye sırasıyla 30 000 Euro ve 20 000 Euro verilir.

Son başvuru tarihi: 27 Eylül 2023 (17.00 CET).

Daha fazlası için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz