Cuma, Temmuz 19, 2024

Kadinayakizi.org Platformu Yayında

Kadın girişimciler ve kadın odaklı girişimlerin ihtiyaçlarına yönelik kurulmuş, sanal kuluçka merkezi Kadinayakizi.org platformu yayında!

Temmuz 2022 yılında temelleri atılan Kadın Ayak İzi Platformu- KAİ; girişimcilik ekosistemindeki kadın oranını yükseltmeyi, kadınların fonlardan aldığı payı artırmayı ve bu sayede toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Her biri kendi alanında deneyimli 9 kadının bir araya gelmesiyle kurulan KAİ, kadın girişimciler ve kadın odaklı girişimler için bütünsel servisler sunan lokasyon bağımsız bir dijital platform.

KAİ, fon ve hibelere, eğitim ve etkinliklere, uzman ve yatırımcılara erişimde kolaylaştırıcı olma misyonu edinerek kadın girişimciler ve kadın odaklı girişimler için kadınlar tarafından kuruldu.

Girişimcilik ekosisteminde kadınların yerini güçlendirmek, karşılaştıkları sorunlara kolaylaştırıcı çözümler sunmak ve fonlardan aldıkları payı yükseltmek için sosyal ekonomi aktörü olarak çalışmalarını sürdüren, sanal kuluçka merkezi olarak faaliyet gösteren Kadın Ayak İzi Platformu, 4 farklı modülden oluşmaktadır: KAİ Fon Arama Motoru, KAİ Akademi, KAİ Club ve KAİ Cotant.

İlk fazda KAİ Fon Arama Motoru devreye alındı.

Girişimcilerin ilgi alanları doğrultusunda destek türü ve kapsamına göre, lokasyon bazlı arama yapabilecekleri KAİ Fon Arama Motoru öncelikli olarak devreye alındı. Kamu veya özel; ulusal veya uluslararası tüm fon ve hibeleri tek çatıda toplayan KAİ Fon Arama Motorunda, kelime bazlı da arama yapmak mümkün. Yapay zeka tabanlı içerik kürasyonu ve kullanıcıya özel fon filtreleme ve listeleme yapan uygulama ile sürekli ve doğru bilgiye, güncel duyurulara erişimin şeffaflaşması ve kolaylaşması hedefleniyor.

Hazırlığı devam eden ve yakında aktifleşecek KAİ Akademi ise, kadın girişimcileri ve kadın odaklı girişimleri özel olarak tasarlanmış online ve ücretsiz sertifikalı eğitim programlarıyla buluşturacak. İlerleyen fazlarda hayata geçecek olan KAİ Club; girişimcilerin uzman ve yatırımcılara erişimini akıllı eşleştirme sistemi ile kolaylaştırırken, KAİ Cotant ise kurumların kadın-çocuk dostu olarak dönüşümlerini sağlamak üzere danışmanlık yapacak ve aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluk projeleri geliştirecek.

KAİ, sürdürülebilirliğinde “kapsayıcılığı” ön plana alarak girişimci, uzman ve yatırımcılar için üstün değer yaratma mottosuyla hareket ediyor, temel ürün ve hizmetlerini ise girişimcilere ücretsiz sunuyor. Girişimciler başta olmak üzere ekosistemdeki tüm paydaşları https://www.kadinayakizi.org/ portalına üye olmaya davet ediyor.

Kadın Ayak İzi, Brothers’ın Hayata Karışan Kadınlar Platformu’ndan fon alarak hayata geçen ilk proje!

Kadın Ayak İzi Platformu – KAİ, “Hayata Karışan Kadınlar By Brothers” programının ilk yılında kazanan proje olarak aldığı tohum yatırımı ile hayata geçti ve 29 Nisan 2023’te yayına açıldı. Pernod Ricard Türkiye’nin ana sponsor, İdema’nın proje yürütücüsü, Galata Business Angels’ın da proje partneri olarak konumlandığı Brothers’ın “Hayata Karışan Kadınlar Platformu”, geleceğin mesleklerinde kadın temsiliyetini artırmayı hedefliyor.

 

Soru, Öneri ve İletişim için

iletisim@kadinayakizi.org

___

 

KADIN AYAK İZİ PLATFORMU WEB SİTESİ & SOSYAL MEDYA HESAPLARI

https://www.kadinayakizi.org/

https://www.facebook.com/kadinayakizi/

https://www.instagram.com/kadinayakizi/

https://www.linkedin.com/company/kadinayakizi

https://www.youtube.com/channel/UC0kRmF6Ei253JWXNy43PkgA

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz