Cuma, Mayıs 24, 2024

Kanada’da Eğitim Hakkında Merak Edilenler

Yurt dışında eğitim mi planlıyorsunuz? Uluslararası öğrenciler için dünyanın en popüler dördüncü destinasyonu olan Kanada’da üniversite okumak ister misiniz? Çok farklı kültürel ve doğal deneyimlerle karşılaşma fırsatı sunan Kanada, Toronto ve Montreal gibi öğrenci şehirleri ve yüksek kaliteli üniversiteleri ile öğrenciler için fırsatlarla dolurdur. Yazımızda Kanada’da eğitim almak isteyenler için en çok merak edilen sorulara cevaplar buluyoruz.

Kanada’da eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Kanada’da eğitim almak ücretli mi?

Evet, Kanada’da eğitim dünyanın her yerinden öğrenciler için ücretlidir, ancak Amerika ve Avustralya gibi ülkelere göre daha uygundur. Kanada’da lisans öğrencileri için yıllık ortalama öğrenim ücretleri 17.000 Kanada Doları civarındadır.

 

Kanada’da burslu okumak mümkün mü?

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için Kanada hükümetinin ve üniversitelerin sunduğu hem lisans hem de lisansüstü derecelerde çok sayıda burs mevcuttur. Ancak burs başvurusu yapmak ve kazanmak ise not ortalamanızın ve akademik başarınızın önemli rol oynayacağını bilmenizde fayda var.

 

Kanada’da bir üniversiteye nasıl başvurulur?

Kanada’da üniversite okumak için başvuruda bulunmak istiyorsanız, öncelikle ülkede İngiltere’de olduğu gibi merkezi bir başvuru sisteminin olmadığını belirtelim. Bu nedenle seçtiğiniz kuruma başvurunuzu doğrudan yapmalısınız. Genel olarak lisans programları için lise diploması, İngilizce ya da Fransızca dillerinden biri için yeterlilik belgesi, niyet mektubu, referans mektubu gibi belgeler yeterli olacaktır.

 

Sitemize üye olarak Kanada’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Kanada’nın en iyi üniversiteleri hangileri?

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 20’den fazla eğitim kurumuna sahip Kanada’da eğitim almayı seçerseniz sizi Toronto Üniversitesi ve McGill Üniversitesi karşılar. Seçtiğiniz üniversite ya da programa bağlı olarak lisans derecesi 3 ya da 4 yıl sürebilir ve yüksek lisans ise 1,5 ya da 2 yılda tamamlanabilir.

 

Kanada’da eğitim alabileceğiniz en popüler bölümler hangileri?

  • İşletme
  • Mühendislik
  • Bilgisayar ve BT
  • Tarım Bilimi
  • Diş Hekimliği
  • Mimarlık

 

Kanada ‘da bir üniversiteye ne zaman başvurulur?

Kanada üniversiteleri için başvurular güz ve kış dönemleri için kabul edilmektedir. Lisans ve yüksek lisans programları için başvurularınızı güz dönemi için Aralık Mart ayları arası, kış dönemi içinse Eylül ve Kasım ayları arasında yapabilirsiniz. Diploma programları için başvurular, tüm yıl boyunca açıktır.

 

Kanada’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Kanada’da yaşam maliyeti ne kadar?

Uluslararası bir öğrenci için Kanada’da ortalama yaşam maliyeti, ortalama yılda yaklaşık 12.000 CAD tutarındadır. Bu ücretler, konaklama, ulaşım, gıda gibi ek masrafların tamamını içerdiği gibi Toronto, Montreal, Vancouver gibi şehirler arasında da farklılıklar gösterebilir.

 

Mezuniyetten sonra Kanada’da çalışmak mümkün mü?

Evet, bir Kanada üniversitesinden mezun olduktan sonra 3 yıla kadar ülkede kalıp tam zamanlı bir işte çalışma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Çalışma izninizin süresi programınızın süresine bağlıdır.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz