Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

KarDes Yenişehir Atölyeleri Başlıyor

KarDes mobil uygulaması, Diyarbakır’ın kapsayıcı anlatısını sunmayı hedefleyen yeni hafıza turlarıyla içeriğini zenginleştirmeye devam ediyor. Yenişehir hafıza turu, katılımcılar ile birlikte, çevrimiçi atölyeler eşliğinde hazırlanacak. 15 kişinin katılımıyla sınırlı olacak iki atölye çalışması sonunda ortaya çıkacak olan Yenişehir hafıza turu, KarDes mobil uygulamasına eklenecek.

 

KarDes: Çokkültürlü Hafıza Turları Rehberi, İstanbul’un, Ankara’nın ve İzmir’in çokkültürlü mirasını ve çokkatmanlı yapısını keşfetmek isteyen kullanıcılar için Türkçe ve İngilizce dillerinde, kişisel gezi rehberi olarak Hrant Dink Vakfı tarafından hazırlanmış bir mobil uygulamadır. KarDes uygulaması, kullanıcısına İstanbul, Ankara ve İzmir’deki 2000’e yakın fazla çokkültürlü yapının yerini ve tarihini keşfetme,  hafıza turları ile şehirlerin çeşitli semtlerinde yürürken orada yaşamış kişilerin hikâyelerini dinleme, semtlerin ve mekânların eski fotoğraflarını görme veya hayal etme imkânı sunuyor. KarDes’teki hafıza turlarını isterseniz sokakta isterseniz evinizde, ünlü sanatçıların sesinden dinleyebilirsiniz.

 

1. Atölye: Tur içeriği hazırlığı ön çalışması

11 Temmuz Perşembe, 19.00-21.00

2. Atölye: Durak metinlerinin hazırlanması ve değerlendirilmesi 

25 Temmuz Perşembe, 19.00-21.00

Atölyelerin dili Türkçedir.

 

Bu çalışmaya katılmak isteyenlerin, 7 Temmuz 2024 Pazar gününe kadar katılım formunu, tura eklemek istedikleri üç mekân önerisiyle birlikte doldurmaları gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -