Perşembe, Haziran 13, 2024

Kekele TV: 1 Milyon Farklı Sesleniş

Kekele TV, 22 Ekim Uluslararası Kekemelik Farkındalık Gününde “1 Milyon Farklı Sesleniş” İsimli Sosyal Medya Kampanyası Başlattı.

Sabancı Vakfı 13. Sezon Fark Yaratanlarından biri olan Kekele TV, 2019 yılında 22 Ekim Uluslararası Kekemelik Farkındalık Günü’nde YouTube üzerinden yayın hayatına başladı. Kekele TV; net olarak bilinmeyen kekemelik sorununu doğru bir şekilde anlatmayı, kekemeliği sebebiyle kendini toplumdan soyutlayan bireylerin sosyal hayata karışmalarını, onları içinde bulundukları karamsarlıktan kurtararak motive etmeyi ve dil konuşma terapistlerine yönlendirmeyi amaçlıyor. Kekele TV; kekemelerle birlikte, kekemeler için yayınlar yapıyor ve bir dayanışma ortamı kuruyor.

Uluslararası Kekemelik Farkındalık Günü, her yıl 22 Ekim’de kekemelikten ve kekemeliği olan bireylerin karşılaştıkları sorunlardan bahsetmek, kekemelikle ilgili damgalamaları ve toplumsal olarak oluşturulan dezavantajlı durumları ortadan kaldırmak için düzenleniyor.

Kekele TV; 22 Ekim Uluslararası Kekemelik Farkındalık Günü’nde bu farkındalığa katkıda bulunmak ve kekemeliği olan insanların gündelik hayatını kolaylaştıracak davranışları toplumda yaygınlaştırmak için bir kampanya başlattı.

Türkiye’de bir milyon kekemeliği olan insan farklı şekillerde sesleniyor. Siz de 22 Ekim Uluslararası Kekemelik Farkındalık Günü’nde farklı sesleniş şekillerini destekleyin!

Kekele TV InstagramFacebook veya Twitter hesaplarından paylaşılan kampanya görsellerini repost/retweet ederek kampanyaya destek olabilirsiniz. Kampanya hakkında detaylı bilgi almak için kekeletv.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kekele TV Instagram hesabı: https://www.instagram.com/kekele_tv/

Kekele TV Facebook hesabı: https://www.facebook.com/kekele.tv/

Kekele TV Twitter hesabı: https://twitter.com/kekeletv

Kekele TV Youtube hesabı: https://www.youtube.com/c/KekeleTV

Kekele TV Linkedin hesabı: https://www.linkedin.com/in/kekeletv/

 

Sorularınız için kekelee.tv@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz