Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülen Kız Kardeşim Projesi Yeni Eğitim Platformu “akademi.kizkardesim.net” zengin eğitim içerikleriyle daha çok kadının ekonomik hayata katılımını ve aktif rol almalarını desteklemeyi hedefliyor.

Proje kapsamında kadınların ihtiyaç duyduğu eğitim desteğine kolayca erişim sağlayabilmelerini amaçlayan online eğitim platformu “akademi.kizkardesim.net” geliştirilen eğitim içeriklerine; diledikleri zaman, diledikleri yerden katılabilme fırsatı sunuyor.

Kadınların ekonomiye katılımının, toplumsal gelişimdeki etkisine inanarak, bu platformu sizlere tanıtıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz.

“akademi.kizkardesim.net”

Dijital dönüşümle paralel olarak gelişen Kız Kardeşim Projesinin yeni online eğitim platformunda, eğitimleri tamamlayan kullancılara katılım belgesi sunulmaktadır.

akademi.kizkardesim.net’te yer alan eğitim içerikleri:

  • Bireyler için Finansal Bilinç
  • Dijital Dünyada Güvenlik
  • İnternet Reklamcılığı
  • Mobil Fotoğrafçılık
  • Sıfır Atık
  • Müşteri İlişkileri ve Satış
  • Gıda Güvenliği ve Lojistik
  • Ürün Sunum ve Pazarlama Teknikleri

Tamamı ücretsiz olan eğitim içeriklerine siz de dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden erişmek istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayın!

Proje Hakkında:

Kendini geliştiren, içindeki potansiyeli ve enerjiyi açığa çıkaran kadınlar, öncelikle kendilerine, çocuklarına ve ailelerine, ardından da topluma daha faydalı olacaktır. Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye iş birliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi, bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynamış olup 2015-2020 yılları içerisinde 81 ilde gerçekleştirilmiş finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimleriyle yüz yüze ve online olarak 100.000’den fazla kadına ulaşmıştır. Ayrıca 2018-2019 yılında gezici eğitim tırı ile 1.700’den fazla kadına ulaşmıştır.