Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Koç Üniversitesi ANAMED Fellowship Programı Başvuruları Başladı

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’ne (ANAMED) Doktora, Doktora Sonrası ve Kıdemli Burs başvurularını davet ediyor. Koç Üniversitesi fakülteleri, merkezleri veya tesislerini içeren işbirlikçi burslara hak kazanan düzenli burslar için birkaç Doktora Sonrası veya Kıdemli başvuru tercih edilecektir. Ek olarak, belirli başvuru kriterlerine sahip birkaç ortak burs da mevcuttur.

Burs kapsamında olmayan yerel harcamaların çoğunu karşılamak için Koç Üniversitesi tarafından her yıl hesaplanan aylık burs, ANAMED’in Beyoğlu-İstanbul merkezindeki konut tesisinde konaklama, haftada beş öğün yemek, Türkiye’ye gidiş-dönüş ulaşım, mütevazı bir araştırma bütçesi , sağlık sigortası, İkamet izni, Müze Kart, ANAMED Kütüphanesi’ne ve ANAMED’de ve Koç Üniversitesi ana kampüsünde ders, sempozyum ve diğer etkinliklere tam erişim.

Tüm ANAMED bursiyerlerinin kendilerini tam zamanlı olarak araştırma projelerine adamaları, Koç Üniversitesi akademik topluluğunun aktif üyeleri olmaları ve tam yıl bursları için yıl boyunca çalışmalarıyla ilgili üç ders vermeleri beklenmektedir. Tüm milletlerden bursiyerlerin başvuruları teşvik edilir, ancak bursiyerlerin Koç Üniversitesi’nde eğitim dili olan İngilizce’de yetkin olması gerekir.

Son başvuru tarihi: 18 Aralık 

Ayrıntılı bilgi ve başvurularınız için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz